Time je Liverpool potvrdio prvo mjesto na ljestvici. Uz utakmicu više ima i četiri boda više od aktualnog prvaka Manchester Cityja.

U prvom poluvremenu Liverpool je potpuno dominirao, a bolju igru je naplatio već u devetoj minuti kada je domaću mrežu zatresao Portugalac Diogo Jota. Sve ostale šanse od strane Liverpoola u prvih 45 minuta su ostale neiskorištene, a u drugom poluvremenu situacija se na travnjaku posve promijenila.

Crystal Palace je napadao i prijetio izjednačenjem, ali gosti su predvođeni golmanom Alissonom Beckerom uspjeli odbiti sve nalete i sačuvati tri boda. Navijači, kao i trener Arne Slot zabrinuti su zbog Alissona, koji je u 79. minuti izašao iz igre zbog ozljede.

Slot je za BBC nakon susreta rekao da je jasno da na Alissona vjerojatno neće moći računati nekoliko tjedana. Alisson, koji je u Liverpoolu od 2018., propustio je dvije utakmice prošlog mjeseca zbog problema s tetivom.

Liverpool je, inače, u srijedu igrao Ligu prvaka, a danas je u ranom terminu od 12:30 igrao protiv Palacea. “Možda je ovo nešto što bi FA trebao razmotriti – ako igrate u srijedu navečer zašto imamo rano subotnje gostovanje?”, upitao je.

U nedjelju su na rasporedu posljednje tri utakmice ovog kola, a sastaju se Aston Villa – Manchester United, Chelsea – Nottingham Forest i Brighton – Tottenham.