Poznata prva dva četvrtfinalna para Svjetskog prvenstva rukometašica

epa09639295 Carmen Martin (R) of Spain in action against Samara Vieira (L) of Brazil during the main round group IV match between Spain and Brazil at the 2021 World Women's Handball Championship in Torrevieja, eastern Spain, 12 December 2021.  EPA/Manuel Lorenzo

EPA/Manuel Lorenzo

Danska – Brazil i Španjolska – Njemačka u utorak će se boriti za plasman u polufinale Svjetskog prvenstva rukometašica u Španjolskoj, gdje je hrvatska reprezentacija porazom od Austrije (23-27) završila natjecanje na četvrtom mjestu u skupini 4 drugog kruga natjecanja.

U posljednjem kolu te skupine Španjolska je u utakmici za prvo mjesto svladala Brazil sa 27-24 i tako izborila pravo da se u četvrtfinalu koje je na rasporedu utorak u Granollersu bori za polufinale protiv Njemačke, drugoplasirane reprezentacije u skupini 3.

Njemice su u nedjelju doživjele težak poraz u sudaru s reprezentacijom Danske koja je slavila sa 32-16.

U ponedjeljak ćemo doznati i preostala dva para. U skupini 1 utakmicu za prvo mjesto igrat će Francuska i Rusija. Bit će to repriza olimpijskog finala iz Tokija, gdje su slavile Francuskinje, a u ponedjeljak im je dovoljan i bod da završe na prvom mjestu u skupini.

U skupini 2 nekoliko je mogućih raspleta, a za prva dva mjesta konkuriraju Norveška, Nizozemska i Švedska. Pobjednik dvoboja Nizozemska – Norveška ima zajamčeno prvo mjesto, a poražena reprezentacija će ostati bez četvrtfinala, ako Švedska svlada Rumunjsku.