POŽAR U ZAPREŠIĆU Eko Flor Plus: Ljudi u žute vrećice bacaju baterije i zapaljive tvari

Autor:

Goran Stanzl/Vecernji list

Tvrtka Eko Flor Plus, u čijem je skladištu u Zaprešiću požar zahvatio plastičnu masu prije dva dana, odgovorila je na špekulacije o raspoloživosti hidrantske mreže, poručivši da je hidrantska mreža na toj lokaciji tvrtke zakonito izgrađena.

“Ističemo kako je hidrantska mreža na predmetnoj lokaciji zakonito izgrađena u skladu s građevinskom dozvolom za potrebe ranije izrađenih objekata koji su posjedovali uporabnu dozvolu te se ista djelomično koristila i tijekom cijeloga trajanja vatrogasne intervencije”, stoji u priopćenju.

GAŠENJE JOŠ NIJE GOTOVO Više nema otvorenog plamena u Zaprešiću: Policajci su cijelo vrijeme s nama

Uz vanjske hidrante koji su na građevnoj čestici Eko Flora korišteni za potrebe gašenja požara, korišteni su i hidranti uz samu granicu parcele, dodali su te podsjetili da je funkcionalnost vanjske hidrantske mreže uvelike doprinijela uspješnosti i brzini vatrogasne intervencije, što su potvrdili i vatrogasci.

Također su istaknuli kako je za potrebe novih građevina koje su, nažalost, izgorjele projektirana i izvedena hidrantska mreža te je još 7. veljače 2024. Vodoopskrbi i odvodnji Zaprešić podnesen “zahtjev za vodovodni priključak za pravne osobe”, no Eko Flor do danas nije zaprimilo povratnu informaciju.

BUKTINJA U ZAPREŠIĆU Osjetljivi i alergičari zatvorite prozore, a vani nosite maske

“Na predmetnoj se lokaciji od ranije nalazi funkcionalna hidrantska mreža koja je djelomično poslužila za brzo i učinkovito gašenje požara, a na vodovodni priključak za potrebe novoga objekta čeka se odobrenje Vodoopskrbe i odvodnje Zaprešić”, pojasnili su.

U odgovoru na medijske upite o žutim vrećicama, istaknuli su kako je Eko Flor kao najpovoljniji ponuditelj u Zaprešiću i Zagrebu preuzeo obvezu preuzimanja plastične ambalaže i da je kao davatelj javne usluge na području Zagrebačke i Krapinsko-zagorske županije u obvezi odvojeno prikupljeni ambalažni otpad preuzimati od građana za daljnju uporabu sukladno koncesijskim ugovorima sklopljenim s jedinicama lokalne samouprave.

“Svakodnevno se u odvojeno sakupljenoj plastičnoj ambalaži nalaze velike količine sadržaja koji tamo ne pripada, kao što su litijske baterije u odbačenim elektroničkim uređajima (od odbačenih čestitki do baterija u mobilnim uređajima, daljinskim upravljačima, elektroničkim cigaretama), sprejevi s različitim lako zapaljivim tvarima i slično pa i ovom prilikom apeliramo na savjesnije i odgovornije postupanje s otpadom”, poručili su iz tvrtke.

Komentari

Morate biti ulogirani da biste dodali komentar.