POVIJEST SE PONAVLJA Hrvatska ne može bez drame: U istoj situaciji Vatreni su bili i na prošlom Euru

19.06.2024., Volksparkstadion, Hamburg, Njemacka - Europsko prvenstvo 2024., skupina B, 2. kolo, Hrvatska - Albanija.  Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatski nogometaši su u dramatičnoj utakmici odigranoj u Hamburgu osvojili samo bod protiv Albanije, a dvoboj je završio 2-2.

Qazim Lači je doveo Albaniju u vodstvo u 11. minuti. Hrvatska je došla do preokreta, kad je Andrej Kramarić izjednačio u 74. minuti, a Klaus Gjasula autogolom donio vodstvo Hrvatskoj u 76. minuti. Isti je igrač u petoj minuti sučevog dodatka pogodio za konačnih 2-2.

Španjolska i Italija ostaju na vrhu skupine B sa po tri boda, a Albanija i Hrvatska drže treću i četvrtu poziciju sa bodom. Hrvatskoj sada jedino preostaje u posljednjem kolu pobijediti Italiju i nadati se da će to biti dovoljno za plasman u osminu finala.

Situacija za izabranike Zlatka Dalića svakako nije lagana, no ovo nije prvi put da Hrvatskoj u posljednjem kolu Eura treba samo pobjeda za prolazak. Na prošlom Euru Hrvatska je nakon dva kola također imala samo jedan bod (poraz od Engleske, remi s Češkom), ali je u trećem kolu slavila protiv Škotske 3:1 te tako prošla dalje u osminu finala. Ondje nas je zaustavila Španjolska, koja je nakon produžetaka bila bolja 5:3.

Pred Hrvatskom je težak zadatak u ponedjeljak od 21 sat kada će protiv Italije morati ići na pobjedu, no Vatreni su više puta u kriznim situacijama dokazali da su najbolji.