POVIJESNA PRILIKA Vekić danas igra za polufinale Wimbledona: Evo gdje gledati meč protiv senzacije turnira

epa11464872 Donna Vekic of Croatia in action during her Women's Singles fourth round match against Paula Badosa of Spain at the Wimbledon Championships, Wimbledon, Britain, 07 July 2024.  EPA/TOLGA AKMEN    EDITORIAL USE ONLY

EPA/TOLGA AKMEN

Donna Vekić imat će danas od 14 sati priliku ostvariti svoj najbolji rezultat na turnirima Grand Slam kategorije. Hrvatska tenisačica, u ovom trenutku 37. na svijetu, pokušat će izboriti polufinale Wimbledona u meču protiv novozelandske kvalifikantice i najvećeg iznenađenja turnira Lulu Sun.

Plasmanom u četvrtfinale Wimbledona, Vekić je ostvarila svoj najbolji rezultat na travnatom Grand Slamu i izjednačila najbolji rezultat s turnira najjačih kategorija. Četvrtfinale je igrala i na US Openu 2019. i na Australian Openu prošle godine.

Naša najbolja tenisačica je četvrtfinale izborila kao nepostavljena igračica. U prvom kolu je u tri seta bila bolja od Kineskinje Xiy Wang, a u 2. od Erike Andrejeve. U trećem je izbacila 28. nositeljicu, Ukrajinku Dajanu Jastremsku sa 7:6(4), 6:7(1), 6:1, a u osmini finala bila bolja od bivše druge tenisačice svijeta Španjolke Paule Badose. Bilo je 6:2, 1:6, 6:4.

Sun je, s druge strane prva novozelanđanska tenisačica koja je u Open Eri stigla do četvrtfinala Wimbledona. Probila se kroz kvalifikacije, a onda u prvom kolu u tri seta izbacila osmu nositeljicu Qinwen Zheng. Slavila je potom protiv Julije Starodubceve, a onda i Lin Zhu. Senzacionalna pobjeda protiv osvajačice US Opena iz 2021. progurala ju je u četvrtfinale. Slavila je protiv Emme Raducanu u tri seta i izborila ogled s Vekić.

Ne bude li kašnjenja zbog kiše ili drugih okolnosti, Vekić i Sun bi trebale na teren izaći oko 14 sati, a prijenos možete gledati na jednom od programa Sportkluba.

PRORADILE EMOCIJE Vekić nakon prolaska u četvrtfinale Wimbledona: ‘Moram se ispričati mojoj ekipi’