TUŽAN KRAJ Osim što je Kroos odigrao posljednju utakmicu u karijeri, od Elfa se oprostila još jedna legenda

Nationalmannschaft, Fussball, UEFA Euro2024, EM 2024,Viertelfinale, Stuttgart , Spanien-Deutschland Toni Kroos, , Deutschland, Aktion, Einzelbild *** National team, Football, UEFA Euro2024, EM 2024,Quarterfinal, Stuttgart , Spain Germany Toni Kroos, , Germany, Action, Single image,Image: 887637426, License: Rights-managed, Restrictions: Credit images as "Profimedia/ IMAGO", Model Release: no, Credit line: Gladys Chai von der Laage / imago sportfotodienst / Profimedia

Gladys Chai von der Laage / imago sportfotodienst / Profimedia

Španjolska nogometna reprezentacija prvi je polufinalist ovogodišnjeg EURA nakon što je u četvrtfinalu u Stuttgartu svladala domaćina Njemačku sa 2-1 (0-0, 1-1) nakon produžetka.

Španjolska je povela golom Danija Olma u 51. minuti, na 1-1 poravnao je Florian Wirtz u 89., da bi Španjolsku u polufinale odveo Mikel Merino pogotkom u 119. minuti. Osim što je rastužio Njemačku, Merino je tim pogotkom zaključio karijeru velikog Tonija Kroosa.

Sjajni veznjak najavio je da će se umiroviti nakon Eura, a kako su Španjolci izbacili njegove Nijemce, to umirovljenje postalo je službeno. Karijeru je započeo u Hansi Rostock, a potom je otišao u Bayernov omladinski pogon 2006. godine. U sezoni 2009./2010. igrao je na posudbi u Bayer Leverkusenu, gdje je eksplodirao. Odigrao je zatim nekoliko sjajnih sezona za Bayern, da bi prije deset godina prešao u Real Madrid u kojem je s Lukom Modrićem i Casemirom tvorio legendarni trojac u veznom redu.

No, on nije jedina njemačka legenda koja se nakon poraza od Španjolske oprostila od reprezentativnog dresa.

Muller najavio oproštaj

Nakon utakmice je u izjavi za medije Thomas Muller otkrio kako je i on vjerojatno odigrao posljednju reprezentativnu utakmicu u karijeri.