PORAZ OD EUROLIGAŠA Zadar nije uspio sačuvati +19, C. zvezda pobijedila na Višnjiku

26.10.2024., Zadar - AdmiralBet ABA liga, 06. kolo, KK Zadar - KK Crvena Zvezda Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Slično kao u nedjelju protiv Partizana, Zadar se i protiv Crvene zvezde u subotu navečer na Višnjiku sjajno držao, u prvoj četvrtini imao čak 19 koševa razlike ali na kraju ipak izgubio. Završilo je 77-84 a Zadar nakon šest kola ABA lige ima vrlo loš 1/5 omjer pobjeda i poraza iako, po onome što je pokazao u zadnje dvije utakmice, definitivno vrijedi više.

Zadar je prvu četvrtinu protiv C. zvezde, momčadi koja je u Euroligi na omjeru 3/2, odigrao upravo nevjerojatno. Pogodili su Zadrani šest od prvih sedam šuteva za tri i nakon osam minuta vodili s 30-11, prednjačili su Vladimir Mihailović i Marko Ramljak sa po dvije ubačene trice. Prvih deset minuta završeno je s 31-14 a onda je od početka druge četvrtine beogradska momčad pojačala obranu, do poluvremena Zadra ostavila bez ijedne pogođene trice i najviše na pogon Ognjena Dobrića koji je zabio tri trice i ukupno 11 koševa, prišla na 44-41.

Rezultat je bio u egalu sve do pet minuta prije kraja kad su se gosti odvojili sa minimalne prednosti 72-71 do 81-74 na minutu i 10 sekundi prije kraja, čime je utakmica bila odlučena.

Marko Ramljak je za Zadar ubacio 19 koševa (7/12) i uhvatio 11 skokova, Amar Gegić je imao 18 koševa (7/18) i pet asistencija, Karlo Žganec (3/5) i Vladimir Mihailović (3/9) po deset koševa. Kod Crvene zvezde najbolji je bio Ognjen Dobrić, momak rođen 1994. u Kninu, s 16 koševa (4/9 za tri), tri asistencije i po dva skoka i ukradene lopte.