PORAZ BIH U ZENICI Deniz Undav s dva gola, prvi je bio remek-djelo, odveo Elf do pobjede na Bilinom polju

Soccer Football - UEFA Nations League - Group A3 - Bosnia and Herzegovina v Germany - Bilino Polje Stadium, Zenica, Bosnia and Herzegovina - October 11, 2024 Germany's Deniz Undav in action with Bosnia and Herzegovina's Nikola Katic REUTERS/Amel Emric Photo: AMEL EMRIC/REUTERS

AMEL EMRIC/REUTERS

Napadač Stuttgarta Deniz Undav zabio je oba gola za Njemačku u 2-1 pobjedi Elfa nad Bosnom i Hercegovinom u Zenici. Pred oko 11 tisuća gledatelja na stadionu Bilino polje u trećem kolu Lige nacija Njemačka je ipak više nego što to konačni rezultat govori bila bolja od selekcije BiH koja je do gola došla u 70. minuti kad je Edin Džeko glavom na ubačaj Benjamina Tahirovića iz kornera s lijeve strane zabio za konačni rezultat.

Deniz Undav bio je strijelac u 30. i 36. minuti a prvi gol bio je pravo remek djelo, Florian Wirtz je dao sjajnu loptu u 16 metara gdje je u prazan prostor utrčao Joshua Kimmich koji je dao fantastičnu povratnu loptu i asistenciju koja je bila „više od gola“. Za drugi gol asistirao mu je suigrač iz Stuttgarta Maximilian Mittelstadt ubačajem s lijeve strane a Undav je ušao između stopera i s par metara pogodio mrežu.

Nakon tri odigrane utakmice Njemačka je prva u skupini s sedam bodova, Nizozemska ima pet, Mađarska dva a BiH jedan bod. U ponedjeljak BiH dočekuje Mađarsku a Njemačka Nizozemsku.