POLJSKA – AUSTRIJA 1-3 Austrijanci uvjerljivi, Marko Arnautović postao prvi do Ivice Vastića

UEFA EURO, EM, Europameisterschaft,Fussball 2024: Polen - Österreich 21.06.2024 Wojciech Szczesny Polen, 1, Marko Arnautovic Österreich, 7 Elfmeter, Tor UEFA EURO 2024: Polen - Österreich Olympiastadion, Berlin 21.06.2024 *** UEFA EURO 2024 Poland Austria 21 06 2024 Wojciech Szczesny Poland, 1 , Marko Arnautovic Austria, 7 penalties, goal UEFA EURO 2024 Poland Austria Olympiastadion, Berlin 21 06 2024 Copyright: xBEAUTIFULxSPORTS/Buriakovx

Buriakov

U ogledu dviju momčadi koje su u prvom kolu Skupine D doživjele poraze, Austrija je s 3-1 pobijedila Poljsku i ostala u igri za prolaz u osminu finala. Zapravo, i za Poljsku još ima nade, no s nulom na bodovnom kontu idu u treće kolo kojem im donosi ogled protiv Francuske dok Austrija u trećem kolu igra protiv Nizozemske, obje se utakmice igraju u utorak.

Odličan dojam koji su ostavili u nesretnom porazu od Francuske, Tricolori su tada došli do 1-0 pobjede autogolom Wobera, Austrijanci su produžili i kroz 90 minuta protiv Poljske. Austrijski stoper Trauner je u 9. minuti u maniri klasnog napadača glavom s prve stative u mrežu skrenuo loptu koju mu je s lijeve strane nabacio Mwene a Piatek je u 30. izjednačio udarcem sa 5-6 metara nakon što mu se lopta u noge odbila od jednog suparničkog igrača.

Austrija je cijelo vrijeme bila bolja pa je zapravo očekivano došla do pobjede, Prass je u 66. minuti s lijeve strane gurnuo loptu prema Arnautoviću koji ju je majstorski propustio kroz noge da bi došla do Baumgartnera koji s 16 metara pogađa za 2-1 da bi za 3-1 iz kaznenog udarca zabio Arnautović nakon što je vratar Szczesny u situaciji jedan-na-jedan srušio Sabitzera.

Za Poljsku je od 60. minute zaigrao Lewandowski, međutim očito još nije potpuno spreman pa nije bio u stanju donijeti nikakvu prevagu.

Marko Arnautović je ovim golom postao drugi najstariji strijelac za Austriju na Europskim prvenstvima, iza Ivice Vastića koji je, zanimljiva koincidencija, svoj rekordno najstariji gol također zabio Poljacima 2008. godine.

POLJSKA – AUSTRIJA 1-3

POLJSKA: Szczesny – Bednaderk, Dawidowicz, Kiwior – Frankowski, Piotrowski (46. Moder), Slisz (75. Grosicki), Zalewski – Zielinski (87. Urbanski) – Buksa (60. Lewandowski), Piatek (60. Swiderski).

AUSTRIJA: Pentz – Posch, Trauner (59. Danso), Lienhart, Mwene (63. Prass) – Seiwald, Grillitsch (46. Wimmer) – Baumgartner (81. Schmid), Laimer, Sabitzer – Arnautović (81. Gregoritsch).

Strijelci: 0-1 Trauner (9), 1-1 Piatek (30), 1-2 Baumgartner (66), 1-3 Arnautović (78. – 11m)