POCRVENIO BLAGOJEVIĆ Istra na Šubićevcu protiv Šibenika sat vremena igrala s čovjekom manje pa izvukla bod

27.09.2024., stadion Subicevac, Sibenik - SuperSport HNL, 08. kolo, HNK Sibenik - NK Istra 1961. Lovre Kulusic, Matej Vuk Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Šibenik i Istra su na Šubićevcu u prvoj utakmici osmog kola Supersport HNL-a odigrali 0-0 u utakmici u kojoj se nije imalo puno toga za vidjeti. Bila je to klasična tvrda utakmica koju je Istra dodatno zatvorila nakon što je u 38. minuti ostala s igračem manje. Šibenčani sada s 11 bodove stoje na petom mjestu poretka dok je Istra s osam bodova na jednoj poziciji niže.

Prve dvije ozbiljnije šanse bile su Istrine, Lisica je u sedmoj minuti šutom s 18.-19 metara zatresao gredu a u 15. je Lekoueiry neloše pucao s 20-ak metara ali je Đaković obranio. Iskusni Slavko Blagojević dobio je prvi šuti karton u 16. minuti a drugi u 38., jer je laktom u glavu pogodio Kavelja, što znači da je Istra tad ostala s igračem manje.

Od početka drugog dijela Istra se očekivano dodatno zatvorila, u svlačionici je ostao napadač Lekoueiry a ušao je stoper Iovu. Šibenčanin Kulušić je u 53. minuti  pucao preko gola a u 55. je Istra ozbiljno zaprijetila preko Marešića, njegov snažni udarac iz slobodnog udarca s 25 metara vratar Đaković je odbio u korner.

Vratar Istre Majkić prvu obranu na utakmici upisao je u 57. minuti, obranio je dobar pokušaj Santinija a puno ozbiljniju obranu imao je u 72. minuti u korner skrenuo loptu koju je u bliži kut uputio Perić.

Prema kraju utakmice bilo je sve manje situacija za potencijalni pogodak a sve više prekršaja, u zadnjih 20 minuta domaći su zaradili dva a gosti tri žuta kartona a realno moglo ih je biti i više.

ŠIBENIK – ISTRA 0-0

ŠIBENIK: Đaković – Perić, Morrison, Zuta – Dujmović, Vasilj (57. Delić), Bakić, Kavelj (67. Roca), Kulušić (56. Majić) – Božić (84. Torres), Santini

ISTRA: Majkić – Valinčić, Marešić, Koski, Heister (90+6 Ferro) – Lisica (79. Ramić), Blagojević, Maurić, Vuk (90+5 Gagua) – Lawal (70. Jaganjac), Lekoueiry (46. Iovu).

Crveni karton: Blagojević (38)