POBJEDA U ZNAKU TUGE Grci šokirala Engleze pa slavili s tragično preminulim suigračem

Greece players hold aloft a shirt in memory of George Baldock after Evangelos Pavlidis scores the opening goal of the game during the UEFA Nations League Group B2 match at Wembley Stadium, London. Picture date: Thursday October 10, 2024.,Image: 919225826, License: Rights-managed, Restrictions: Use subject to FA restrictions. Editorial use only. Commercial use only with prior written consent of the FA. No editing except cropping., Model Release: no, Credit line: John Walton / PA Images / Profimedia

John Walton / PA Images / Profimedia

George Baldock (31), Englez koji je igrao kao desni bočni za Panathinaikos i reprezentaciju Grčke, iznenada je umro prije dva dana. Pronađen je mrtav u bazenu kuće u Ateni. Tragična koincidencija je da se to dogodilo neposredno prije utakmice njegovih zemalja na Wembleyju u sklopu Lige nacija.

Naravno, cijeli meč u hramu engleskog nogometa bio je posvećen Englezu koji je igrao za Grčku. Prije utakmice prigušena su svjetla na krcatom stadionu, a preko 70 tisuća ljudi stajalo je u tišini dok je semafor prikazivao pokojnika kako plješće noseći dres reprezentacije Grčke.

Gosti su izveli pothvat prvi put u povijesti pobijedivši Englesku. Naravno, činjenica da su senzaciju izveli na Wembleyju, i to odmah nakon smrti Engleza koji je igrao za Grčku, dala je dodatni emotivni začin ovom čudu.

Vangelis Pavlidis doveo je Grke u vodstvo u 49. minuti, a u 83. poništen mu je gol za 2:0. Četiri minute poslije Jude Bellingham je udarcem izvana poravnao rezultat, no u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Pavlidis je iskoristio zbunjenost u engleskoj obrani i donio pobjedu Grčkoj.

Golove za povijesnu senzaciju on i suigrači slavili su visoko podižući Baldockov dres, što možete pogledati OVDJE.

LIGA NACIJA Talijani protiv Belgije prosuli 2-0, Pavlidis na Wembleyu u 94. minuti šokirao Engleze