PLJESAK UNATOČ PORAZU Zadar namučio Partizan pa u zadnjim sekundama ispustio pobjedu

20.10.2024., Zadar - dvorana Kresimira Cosica, Zadar - AdmiralBet ABA liga, 05. kolo, KK Zadar - KK Partizan Photo: Sime Zelic/PIXSELL

Sime Zelic/PIXSELL

Zadar je u petom kolu pred dobro ispunjenim tribinama Dvorane Krešimira Ćosića odigrao jako dobru utakmicu no ipak izgubio s 75-71 od kvalitetne euroligaške momčadi Partizana. Doslovno do zadnjih sekundi Zadar je bio u šansi za pobjedu no momčad Željka Obradovića je u finišu ipak pokazala svoju kvalitetu i pobijedila a zadarski su navijači ipak na kraju pljeskom, unatoč porazu, pozdravili svoje igrače. Parizan je i dalje neporažen u ABA ligi, na omjeru je 5-0 dok je Zadar i dalje na samo jednoj pobjedi uz četiri poraza.

Kroz prvo poluvrijeme Partizan je bio u stalnoj prednosti koja je u 14. minuti bila na 31-21 a nakon što je Zadar približio na minus pet kod 36-31, beogradska je momčad do poluvremena otišao na 42-31 i +11. Na treću četvrtinu Zadar je istrčao puno bolji na obje strane terena i nakon šest minuta poveo s 49-47 najviše zahvaljujući Vladimiru Mihailoviću koji je u tom periodu zabio sedam koševa, uz pet koševa Lovre Mazalina i četiri Amara Gegića.

Utakmica je odlučena tek u zadnje dvije minute, kod 70-69 za Partizan Mazalin je promašio zicer da bi na drugoj strani Carlik Jones zabio tricu za 73-69. Nakon što su propušteni napadi na obje strane Mihailović je na 41 sekundu do kraja stavio dva bacanja za 73-71 a nakon još jednog promašaja Partizana Zadar je na devet sekundi prije kraja dobio priliku za izjednačenje no Mazalin je promašio oba slobodna bacanja. Zadar je pokušao agresivnom obranom odmah oduzeti loptu no gosti su bez problema zabili za 75-71 i pobjedu na Višnjiku.

Zadar (7/25) i Partizan (8/25) su imali gotovo identičan šut za tri, kod domaćih sjajnu utakmicu s 29 koševa (4/9 za tri) je odigrao Vladimir Mihailović, Amar Gegić je zabio 14 (6/9 za dva, 0/4 za tri). Za Partizan Isaac Bonga je imao 16 koševa (4/7 za tri) i pet skokova.