PITAMO VAS Hrvatska podijeljena, jedni krive Dalića, drugi sreću: Tko je kriv za neuspjeh protiv Italije?

24.06.2024., stadion Leipzig, Leipzig, Njemacka - Europsko prvenstvo 2024., skupina B, 3. kolo, Hrvatska - Italija. Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je 1-1 (0-0) protiv Italije u Leipzigu, u posljednjem trećem kolu skupine B EURA, a taj rezultat vjerojatno neće biti dovoljan za osminu finala.

U drugom susretu trećeg kola ove skupine Španjolska je pobijedila Albaniju 1-0. Španjolska je prva u skupini, a Italija druga, čime je osigurala ogled osmine finala protiv Švicarske, u subotu od 18 sati. Hrvatska je treća s dva boda i mora čekati rasplet po skupinama do kraja, ali u ovom trenutku su šanse da se nađe među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije vrlo male.

Hrvatskoj za plasman u osminu finala trebaju pobjede Engleske protiv Slovenije od najmanje tri razlike, potom Danske protiv Srbije, Turske protiv Češke i Portugala protiv Gruzije.

Jedanaesterac Luke Modrića u 54. minuti obranio je talijanski vratar Gigi Donnarumma, ali je samo minutu kasnije Modrić ispravio pogrešku te postigao gol koji je bio vrijedan osmine finala sve do 98. minute. U zadnjoj minuti nadoknade Mattia Zaccagni je pogodio za 1-1 i time sveo šanse Hrvatske na minimum.

JUNAK ITALIJE Hrvatskoj je zabio prvi reprezentativni gol, pa ispalio: ‘Nisam ni znao da je to zadnji napad’

Igrači predvođeni uplakanim Modrićem, izbornik te navijači, bilo da je riječ o domaćim ili stranim, smatraju kako je Hrvatska teško oštećena protiv Italije neujednačenim kriterijem koji je imao nizozemski sudac Danny Makkelie.

Pojedini navijači krive izbornika Zlatka Dalića zbog loše taktičke pripreme cjelokupnog turnira, a oni najrealniji krive sreću, koja nam je ovaj put ipak okrenula leđa.

U velikoj anketi portala Nacional.hr, mi vas pitamo: Tko je kriv za neuspjeh protiv Italije0?