PITAMO VAS Hrvatska još jednom treba pokazati da je najjača kad je najteže: Mislite li da će proći skupinu?

19.06.2024., Volksparkstadion, Hamburg, Njemacka - Europsko prvenstvo 2024., skupina B, 2. kolo, Hrvatska - Albanija. Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Hrvatska je remizirala s Albanijom 2:2 u drugom kolu Europskog prvenstva. Albanci su nakon jako lošeg prvog dijela Hrvatske vodili 1:0, a momčad Zlatka Dalića u drugom poluvremenu je preokrenula rezultat u razmaku od dvije minute. Ipak, Hrvatska nije uspjela sačuvati vodstvo te je u 95. minuti primila pogodak za podjelu bodova.

Nakon poraza od Španjolske i remija protiv Albanije, Hrvatska nakon dva kola ima tek jedan bod. Za prolazak u osminu finala Europskog prvenstva Vatrenima sada definitivno treba pobjeda protiv Italije u zadnjem kolu.

Azzuri tek trebaju odigrati svoju utakmicu drugog kola protiv Španjolske, koja je na rasporedu sutra. Podsjetimo, branitelj naslova je u prvom kolu nakon preokreta slavio protiv Albanije 2:1, te bi u slučaju pobjede protiv Španjolske osigurali prvo mjesto u skupini, a isto vrijedi i za Furiju.

Dakle, Hrvatska treba sutra navijati za Italiju koja bi u posljednjem kolu mogla odmarati najbolje igrače u slučaju osiguranog prvog mjesta. Remi Španjolske i Italije najmanje odgovara Vatrenima budući da bi onda postojao scenariji u kojemu nam ni pobjeda protiv Italije ne bi bila dovoljna.

Nakon izvedbi protiv Španjolske i Albanije, pitamo vas: Hoće li Hrvatska na kraju proći skupinu?