Phoenix Suns pobijedili u Los Angelesu i došli na pobjedu do ulaska u veliko NBA finale

LOS ANGELES, CA - JUNE 24: Phoenix Suns guard Chris Paul (3) during the Phoenix Suns game versus the Los Angeles Clippers game 3 NBA Western Conference Finals game on June 24, 2021, at Staples Center in Los Angeles, CA. (Photo by Jevone Moore/Icon Sportswire) (Icon Sportswire via AP Images)

Gostujućom pobjedom 84-80 nad LA Clippersima, Phoenix Suns su došli na korak do velikog NBA finala. Momčad iz Phoenixa „ukrala“ je pobjedu iz Staples Centra i u noći s ponedjeljka na utorak imat će priliku u svojoj dvorani osigurati veliko NBA finale, prvi puta nakon 1993. godine.

U utakmici s vrlo malo koševa i iznimno lošim postotkom šuta na obje strane Phoenix je vodio kroz svih 48 minuta, najviše su imali 16 koševa razlike, ali Clippersi su se ipak uspjeli vratili na -1.

Međutim, u zadnjoj četvrtini Clippersi su imali čak 12 prilika izjednačiti ili povesti, ali u tim situacijama ostali su na 0/12!

Ukupno je u zadnjoj četvrtini postignuti tek 29 koševa (14-15), nevjerojatno za NBA ligu.

Igrači Sunsa su šutirali ukupno 31/86 i 4/20 za tri koša. Zašto su ipak pobijedili? Jer su Clippersi bili slično loši: 27/83 ukupno i 5/31 za tri koša.

Deandre Ayton je ubacio 22 koša (8/14) i uhvatio čak 22 skoka, Devin Booker predvodio je napad Phoenixa sa 25 koševa (8/22), Chris Paul je u drugoj utakmici nakon oporavka iz igre gađao tek 6/22 ali je sa linije bacanja bio precizan u finišu utakmice, ukupno 6/7 pa je ukupno na 18 koševa i 7 asistencija. Dario Šarić za 7 minuta 3 koša (1/1) i 3 skoka.

Na strani Clippersa Paul George je odigrao razočaravajuću utakmicu, za 23 koša šutirao je ukupno 5/20 odnosno 1/9 za tri koša, i ono što je posebno važno – promašio je 6 od 18 slobodnih bacanja, neka od njih u zadnjoj četvrtini kad se lomila utakmica. Reggie Jackson ubacio je 20 (8/24) i skočio 5 puta, Ivica Zubac za 39 minuta 13 koševa (5/8) i 14 skokova.