Phoenix Suns novom pobjedom protiv Clippersa u finalu NBA lige, velika utakmica Chrisa Paula

LOS ANGELES, CA - JUNE 24: Phoenix Suns guard Chris Paul (3) during the Phoenix Suns game versus the Los Angeles Clippers game 3 NBA Western Conference Finals game on June 24, 2021, at Staples Center in Los Angeles, CA. (Photo by Jevone Moore/Icon Sportswire) (Icon Sportswire via AP Images)

Prvi klub koji je ušao u veliko NBA finale ove sezone su Phoenix Sunsi. LA Clippersi nisu imali snage napraviti još jedan preokret, u šestoj utakmici odigranoj u Staples centru Phoenix je pobijedio sa 130-103 i nakon 1993. godine ponovno ulazi u seriju za prvaka NBA lige.

Phoenix je dominirao kroz cijelu utakmicu i iz četvrtine u četvrtinu gradio prednost koja je na kraju došla do konačnih 27 razlike. Imao je Phoenix 28-20 krajem prve četvrtine, 45-35 u drugom periodu, 89-73 u trećoj i 119-92 u četvrtoj do konačnih 130-103 na kraju.

Fantastičnu utakmicu odigrao je Chris Paul, igrač koji je šest sezona nosio dres Clippersa: 41 koš (šut 16/24, za tri fantastičnih 7/8), 4 skoka, 8 asistencija, 3 ukradene lopte! Veliku pomoć Paul je imao u Devinu Bookeru koji je ubacio 22 (10/26) i uhvatio 7 skokova, Jae Crowder je ubacio 19 (6/11), Deandre Ayton 16 koševa (8/10). Dario Šarić za nešto manje od 8 minuta 7 koševa (trica 2/2).

Clippersi bez Kawhi Leonarda ipak nisu ima snage oduprijeti se, čim Paul George odigra malo slabiju utakmicu momčad iz Los Angelesa nema šanse protiv Phoenixa. George je ubacio 21 uz šut 6/15 i 9 skokova, Marcus Morris 26 koševa (9/17) i 9 skokova, Reggie Jackson 13 koševa (4/12) i 8 asistencija. Ivica Zubac zbog ozljede opet nije igrao.

Patrick Beverley je na ružan način iskazao frustraciju zbog poraza, na 5 minuta prije kraja u momentu kad je pozvan time-out s leđa je gurnuo i srušio Paula, zbog čega je isključen.