Philadelphia uzela pobjedu u Bostonu, Jokić opet briljirao i doveo Denver na prag finala Zapada

May 9, 2023; Denver, Colorado, USA; Phoenix Suns forward Kevin Durant (35) blocks the dunk of Denver Nuggets guard Jamal Murray (27) as guard Terrence Ross (8) and center Nikola Jokic (15) look on in the first quarter during game five of the 2023 NBA playoffs at Ball Arena. Mandatory Credit: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports Photo: Isaiah J. Downing/REUTERS

Isaiah J. Downing/REUTERS

Philadelphia je s 115-103 u gostima pobijedila Boston i došla do 3-2 pa će u noći sa četvrtka na petak imati priliku u svojoj dvorani pobjedom ući u finale Istočne NBA konferencije. Sixersi su bili prilično dominantni, već početkom druge četvrtine imali su 15 koševa prednosti a tijekom drugog poluvremena Celticsi se nisu nijednom uspjeli približiti na manje od deset razlike. Sjajnom Joelu Embiidu (33 koša, šut 10/23, sedam skokova) ovoga puta pridodao se Tyrese Maxey koji je s 30 koševa (6/12 za tri) i sedam skokova odigrao utakmicu života, James Harden je imao 17 koševa (4/8) i deset asistencija a Tobias Harris 16 koševa (7/10) i 11 skokova.

Jayson Tatum s 36 koševa (11/27), deset skokova i pet asistencija i Jaylen Brown s 24 (9/16) i šest skokova bili su otprilike na svom prosjeku međutim imali su premalu pomoć suigrača, samo je još Marcus Smart s 14 (2/7) bio na dvije znamenke u rubrici koševa, uz dodatak da je Al Horford ostao na nuli uz šut 0/7.

Denver je s 118-102 uz sjajnu igru, pogađate, Nikole Jokića, došao do 3-2 protiv Phoenixa. Jokić je imao 29 koševa (12/20), 13 skokova i 12 asistencija pa je sada s deset triple-double učinaka prešao Wilta Chamberlainea na vrhu liste centara s takvim učinkom.

Nuggetsi su krajem prvog perioda vodili s 35-20, Sunsi su izjednačili krajem druge četvrtine a nakon što se na odmor otišlo s tri koša prednosti na strani domaćina Denver je serijom 17-4 odjurio na 69-53 a ubrzo zatim i na 77-57, čime je pobjednik praktički bio odlučen.

Bruce Brown je ušao s klupe i za 26 minuta zabio 25 (7/11) koševa za Denver, Jamal Murray (7/15) i Michael Porter (7/11) imali su po 19 koševa, Aaron Gordon deset (4/13). Za Phoenix koji je igrao bez ozlijeđenog Chrisa Paula Devin Booker je stavio 28 (8/19), Kevin Durant 26 (10/24) uz 11 skokova i sedam asistencija, Deandre Ayton 14 koševa (7/12) i devet skokova.