Philadelphia i Golden State poveli 2-0, Bogdanović zabio 25 koševa u porazu Utah Jazza

epa09894087 Golden State Warriors guard Stephen Curry (L) looks to pass around Denver Nuggets defenders Austin Rivers (C) and DeMarcus Cousins during the first quarter of the NBA basketball game between the Denver Nuggets and the Golden State Warriors at Chase Center in San Francisco, California, USA, 16 April 2022.  EPA/D. ROSS CAMERON  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/D. ROSS CAMERON

Ozlijeđeni list Luke Dončića je pred drugu utakmicu Dallasa i Jazza bio bolje, Slovenac je odradio i lagani šuterski trening, međutim Mavericksi su ipak morali odigrati bez svog najboljeg igrača. Ovoga puta nije smetalo, Jalen Brunson je odigrao najbolju utakmicu karijere i s 41 košem (šut 15/25) odveo Maverickse do 110-104 pobjede i izjednačenja serije s Jazzom. Maxi Cleber je bio slično raspoložen, za tri je gađao 8/11 i zabio ukupno 25 koševa. Dallas je pogodio 22 trice i izgubio ukupno samo tri (!) lopte, uz takve brojke bilo bi čudo da nisu pobijedili.

Za Jazz koji je imao +10 početkom treće i +7 na osam minuta prije kraja Donovan Mitchell 34 koša (13/30) i pet asistencija, Bojan Bogdanović 25 koševa (9/15) i pet skokova.

Stephen Curry nije počeo u prvoj petorci za Golden State protiv Denvera ali je zatim za 23 minute zabio 34 koša u pobjedi Warriorsa 126-106 nad Denverom. Jordan Poole je uz šut 5/10 za tri zabio 29 koševa i usput asistirao osam puta, Klay Thompson 21 koš. Za Nuggetse Nikola Jokić je prije isključenja zbog druge tehničke na sedam minuta prije kraja utakmice zabio 26 koševa i 11 skokova, Barton, Morris i Hyland su zabili po 12. Warriorsi sada vode 2-0.

I Philadelphia je povela 2-0 protiv Toronta, vjerojatno ipak lakše od očekivanog. Sixersi su kroz utakmicu imali i +29, završilo je 112-97. Joel Embiid je upisao 31 koš i 11 skokova, Tyrese Maxey 23 koša, devet skokova i osam asistencija, Tobias Harris 20 koševa i 10 skokova, James Harden 14 koševa i po šest skokova i asistencija. Za Raptorse OG Anunoby 26 koševa, Pascal Siakam (10 skokova) i Fred VanVleet (sedam asistencija po 20 koševa.