PETA UTAKMICA FINALA Futsal Dinamo pobijedio Olmissum, s ukupnih 3-2 obranio titulu prvaka Hrvatske

17.05.2024., KC Drazen Petrovic, Zagreb - 5. utakmica finala HMNL, Futsal Dinamo - Olmissum. Photo: Luka Batelic/PIXSELL

Luka Batelic/PIXSELL

Futsal Dinamo je obranio titulu prvaka Hrvatske, s ukupno 3-2 u finalnoj seriji zagrebački je klub pred krcatim tribinama KC Dražen Petrović s 3-1 pobijedio omiški Olmissum. Bila je to tvrda, borbena utakmica u kojoj je Dinamo nošen navijačima bio bolji a koja je odlučena genijalnošću Tihe Novaka i greškama  igrača Olmissuma.

Dinamo je poveo zahvaljujući majstoriji Tihe Novaka već nakon 90 sekundi igre, Kristian Čekol mu je s centra ubacio visoku loptu a on je prsima na šest metara primio loptu pa sjajnim lobom prebacio vratara gostiju Vinka Rozgu.

Olmissum je nakon primljenog gola počeo igrati s vratarom-igračem, uzeli su gosti posjed, međutim bez učinka, barem u smislu prilika za gol. Neigranje Antonija Juretića i reprezentativca Duje Kusture itekako se osjetilo kod Omišana a baš je igra bez čovjeka na golu koštala Olmissum drugog primljenog gola, u sedmoj minuti gosti su loše izveli aut sa svoje polovice, Mihovil Prgomet je presjekao loptu i zabio na prazan gol.

Do kraja prvog poluvremena, koje se najbolje može opisati kroz udarce u okvir gola koji su bili 9-2 na strani Dinama, domaći su bili bliže novom pogotku, dok je kod gostiju jedini ozbiljnije prijetio Antonio Sekulić.

Gotovo identično kao drugi Dinamo je zabio treći gol, ovoga puta je vratar Rozga, koji se izvukao potpuno na stranu, htio dodati loptu na drugu stranu međutim Kristijan Postružin je to pročitao i lagano pogodio praznu mrežu za 3-0 28. minuti.

Dinamo je i dalje bio bolji ali je na šest minuta prije kraja Olmissum došao do nade u čudo, finski reprezentativac Vanha je na šest metara primio jedan odbijanac i iz prve pogodio za 3-1 što je na kraju bio i konačan rezultat.