PAPRENE CIJENE Planirate u Poljsku na utakmicu Vatrenih? Dobro napunite džepove

12.10.2024., stadion Maksimir, Zagreb - UEFA Liga nacija, Liga A, skupina 1, 3. kolo, Hrvatska - Skotska. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatska u utorak od 20:45 gostuje kod Poljske u sklopu četvrtog kola Lige nacije na Nacionalnom stadionu u Varšavi. Ondje je u subotu gostovao i Portugal, no usprkos porazu domaćina, nakon te utakmice se ponajviše priča o cijenama na stadionu.

Zvijezda kao što je Cristiano Ronaldo uvijek privuče puno ljudi, pa je tako bilo i ovaj put, no Poljaci su ostali šokirani cijenama.

Prije samo godinu dana za hot dog i piće morali su izdvojiti 32 poljske zlote (7,5 eura), a za set od šest piva 100 poljskih zlota (23 eura). Nakon proljetnih poskupenja, hot dog i piće koštaju 39 zlota (9 eura), a set od šest piva gotovo 30 eura.

Samo jedne kokice koštaju čak 25 zlota, odnosno gotovo 6 eura, što je više nego u prosječnom kinu u Poljskoj, a ne moramo ni naglasiti da je pakiranje kokica na stadionu kudikamo manje od pakiranja kojeg ćete dobiti u kinu, piše Sport.pl.

Također, poskupjele su ostale grickalice i pića, i to u prosjeku od 20 posto. Moguće je da će ovakve cijene vrijediti za samo još dvije utakmice poljske nogometne reprezentacije, a nakon toga bi ih moglo dočekati novo poskupljenje, što posebno brine njihove navijače.

ŽESTOKI ISTUP Lewandowski poslao poruku uoči okršaja s Hrvatskom: ‘Ovo nema smisla’