OZBILJNA OZLJEDA Novi problemi za Hajduk, Moufi izvan terena duže nego što se očekivalo

09.07.2024., Radomlje, Slovenija - Pripremna nogometna utakmica, Rukh Lavov - HNK Hajduk. Fahd Moufi. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Hajduk je nakon preokreta slavio 2:1 protiv Varaždina na Poljudu u sklopu trećeg kola SuperSport HNL-a. Gosti su poveli u 8. minuti golom Dimitra Mitrovskog, a Hajduk je u drugom poluvremenu uspio preokrenuti rezultat golovima Filipa Krovinovića u 56. minuti i Marka Livaje u 74. minuti.

Tako je malo ispran gorak okus poraza i ispadanja iz kvalifikacija za Konferencijsku ligu od slovačkog Ružomberoka.

Pobjeda je za Bijele svakako pozitivna vijest, ali ima i loših vijesti. Ranije je potvrđeno da će Zvonimir Šarlija i Abdoulie Sanyang izbivati s terena potencijalno mjesec dana zbog ozljede ligamenata zgloba koju su obojica zaradila protiv Ružomberoka. Još uvijek nije poznato koliko dugo će Hajduk biti bez Nike Sigura tj. hoće li biti spreman za gostovanje u Puli iduće nedjelje.

Moufi je ozlijedio zadnju ložu

Ako Sigur ne bude spreman, jedini nominalno desni bek u momčadi Hajduka će ostati Niko Đolonga (20) koji ove sezone nema niti jednu minutu na terenu, a u karijeri je do sada odigrao ukupno osam minuta za Hajduk u travnju 2023. kad je nastupio u porazu od Rijeke 2:0 na Rujevici. Poziciju će vjerojatno morati zakrpati Šimun Hrgović koji je nominalno lijevi bek, ali je sinoć zamijenio ozlijeđenog Fahda Moufija i asistirao za pobjednički gol Livaje.

Moufi je protiv Varaždina igru morao napustiti u 60. minuti, a Index doznaje da je nakon pretraga utvrđeno je da je desnom beku Hajduka pukla zadnja loža. Predviđa se da će Marokanac zbog toga izbivati s terena minimalno tri tjedna, a lako je moguće da ga neće biti mjesec dana, iako se na prvu nije činilo da je riječ o ozbiljnoj ozljedi.

PRVI NAKON EURA Dalićev popis za Ligu nacija: Gorući problem rješavaju zvijezde Hajduka i Dinama?

OZNAKE: Hajduk, nhapp, Fahd Moufi