‘OVO JE SKANDALOZNO’ Jurić bijesan nakon remija: ‘Svi se s tim slažemo, tražit ćemo objašnjene suca’

Roma's head coach ivan Juric  during the Serie A soccer match between Monza and Roma at the U-Power Stadium in Monza , North Italy - Sunday , October  6 , 2024. Sport - Soccer . (),Image: 917266983, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Spada / LaPresse / Profimedia

Spada / LaPresse / Profimedia

Ivan Jurić je s Romom odigrao 1:1 kod Monze u sedmom kolu Serie A. Iako je momčad hrvatskog trenera povela u 61. minuti pogotkom Artema Dovbika, Dany Mota je samo sedam minuta poslije postavio konačnih 1:1. Hrvatski trener bio je nezadovoljan suđenjem suca La Penne.

Jurić misli da je trebao svirati penal pred kraj kada je Kyriakopoulos srušio Baldanzija. “Ako ćemo nastaviti ovako igrati, daleko ćemo dogurati. Odigrali smo sjajnu utakmicu i mogu izvući puno dobrih zaključaka, ali moramo zabijati više i biti odlučniji u nekim trenucima.

Penal? Ovo je skandalozno, svi se s time slažemo. Nije ugodno remizirati ovakvu utakmicu. Momci i navijači zaslužili su pobjedu, razočaran sam rezultatom i nedosuđenim kaznenim udarcem”, rekao je za talijanske medije nakon utakmice.

Sportski direktor Rome Florent Ghisolfi se slaže s Jurićem: “Nisam navikao izlaziti pred medije, ali ovo što se dogodilo je neprihvatljivo. Bio je to čisti penal, cijeli svijet je vidio. Razumijem da glavni sudac nije primijetio ako je bio udaljen, ali zašto VAR ne intervenira? Tražim poštovanje, Roma traži poštovanje. A tražit ćemo i objašnjenje suca, još uvijek nismo razgovarali.”

KAKAV PROJEKTIL Pogledajte prvi gol Sučića za Sociedad: Oblak nije imao nikakve šanse

OZNAKE: as roma, ivan jurić