OSIJEK – DINAMO 1-2 Ristovski u petoj minuti sudačke nadoknade donio pobjedu Zagrepčanima

11.08.2024., stadion Opus Arena, Osijek - SuperSport HNL, 02. kolo, NK Osijek - GNK Dinamo. Photo: Davor Javorovic/PIXSELL

Davor Javorovic/PIXSELL

Dinamo je u Osijeku došao do nova tri boda, nakon početnog vodstva Osijeka Zagrepčani su preokretom, drugi gol zabili su duboko u sudačkoj nadoknadi, uz Šibenik ostali jedini s maksimalnim brojem bodova nakon prva dva kola SuperSport HNL-a.

Već prvi ozbiljniji izlazak na polovicu Dinama Osječanima je donio vodstvo: Soldo je povukao po lijevoj strani, dao Bukviću i utrčao u prazan prostor gdje je dobio loptu i iz prve dao povratnu u sredinu a tamo Pedro Lima s šest-sedam metara pogađa za 1-0. Hohxa je izjednačio u 21. minuti ali za jedno 90 posto gola zasluge idu Mišiću koji je strijelcu dao sjajnu loptu u prostor između stopera Osijeka.

U drugom poluvremenu se nastavilo igrati dinamično, međutim bez puno prilika za golove, na strani Osijeka dva je puta Pušić bio opasan no ipak neučinkovit, jednom je pucao dalekometno, drugi je put imao priliku iz tranzicije. Za Dinamo najopasnije je u jednoj situaciji zaprijetio Špikić.

Kad se činilo da će utakmica završiti bez pobjednika Dinamo je došao do drugog gola, Pierre-Gabriel je ubacio s lijeve strane a na drugoj stativi Ristovski je, u petoj minuti sudačke nadoknade od označenih sedam, zabio za konačnih 2-1.

OSIJEK – DINAMO 1-2

OSIJEK: Čavlina – Omerović (58. Cvijanović), Jelenić, Mkrtčjan, Jurišić – Soldo (58. Jugović), Nejašmić, Pedro Lima (81. Mikolčić) – Pušić, Matković (69. K. Ademi), Bukvić (Kewal).

DINAMO: Nevistić – Ristovski, Theophile-Catherine, Mmaee, Pierre-Gabriel – Sučić (63. A. Ademi), Mišić – Pjaca (90. Kačavenda), Baturina (80. Rog), Hoxha (64- Špikić) – Petković.

Strijelci: 1-0 Pedro Lima (10), 1-1 Hoxha (21), 1-2 Ristovski (90+5)