OSIGURAO MEDALJU Antonio Grabić izborio polufinale Europskog prvenstva za mlađe seniore

28.01.2024., Sesvete - U OS Jelkovec u Sesvetama odrzano je Finale Prvenstva Hrvatske u boksu. Gabrijel Veocic, Antonio Gabric.  Photo: Tomislav Miletic/PIXSELL

Tomislav Miletic/PIXSELL

Hrvatski boksač Antonio Grabić osvojio je novu europsku medalju! Nakon odličja s Europskog prvenstva mlađih kategorija osigurao je i prvu veliku seniorsku medalju na europskoj smotri za seniore do 22 godine koje se održava u bugarskoj Sofiji, prenosi HBS.

Grabić je u četvrtfinalu EP-a u poluteškoj kategoriji do 80 kg ostvario svoju treću pobjedu zaredom i u borbi za odličje suvereno, u dominantnom stilu pobijedio predstavnika Izraela Daniela Ilyushonoka jednoglasnom odlukom sudaca, s čistih 5:0 (po rundama 4:1, 4:1 i 4:1).

Dečko iz Dubrave, iz Leonardo Boxing Cluba, postavio se autoritativno od prvog zvuka gonga, zagospodario ringom i pritiskao visokog, dugačkog Izraelca prema konopcima i kutevima, neumorno mu plasiravši u serijama kombinacije udaraca pa je već u prvoj minuti izgledalo da je samo pitanje trenutka kad će Izraelac biti prisiljen na brojanje.

Čvrsti kontraš Ilyushonok izdržavao je sve nalete, primao i stoički podnosio serije udaraca i pokušavao kontrirati dugačkim rukama. Grabić nije posustajao, držao je inicijativu, kombinirao direkte, aperkate i krošeje i nakon dvije runde bodovno imao riješen meč s dvije dobivene runde 4:1 i 4:1.

U trećoj nije dopustio nikakvo iznenađenje, kontrolirao je sve pokušaje Izraelca i više nego zasluženo izborio polufinale i osigurao odličje.

Grabić je za osigurano odličje na EP-u u Sofiji redom sigurno svladao predstavnike Austrije, Irske i Izraela.

Antonio će se u polufinalu EP-a u Sofiji boriti već sutra, u četvrtak, 17. listopada protiv prvaka Francuske, sjajnog Cesara Yojerlina (20) koji je u četvrtfinalu isto tako uvjerljivo, jednoglasnom odlukom u tri runde svladao protivnika iz Moldavije.

Francuz Yojerlin ove je godine osvojio već i broncu na seniorskom Europskom prvenstvu u Beogradu, a u polufinalu ga je tada pobijedio jednoglasnom odlukom naš prvak Europe, Gabrijel Veočić na putu do europskog zlata.

Francuz Yojerlin se borio i na olimpijskim kvalifikacijama u Italiji i Bangkoku, na kojima je ostao samo korak do Olimpijskih igara u Parizu.