Rijeku je u vodstvo doveo Franjo Ivanović (33), a poravnao je Pedro Lucas (76-11m).

Riječani su imali izglednije prilike u prvom poluvremenu, Pašalić je čak u 21. minuti izravno iz kornera pogodio gredu, a poveli su nakon lijepe akcije. Janković je u 33. minuti prošao kroz sredinu gostujuće obrane i pravodobno poslužio Ivanovića koji se izborio za udarac iskosa sa 12-ak metara koji je “probio” blok dva suparnička igrača i lopta je odsjela u donjem lijevom kutu.

RIJEKIN SUPARNIK Nakon bankrota 2005. krenuli iz pete lige, titulu čekali 21 godinu, najveća im je snaga španjolski trener

Mnogo sreće imala je Rijeka u posljednjim sekundama prvog poluvremena kada je Florucz s pet metara neometan promašio prazna vrata poslavši loptu preko grede.

U manje sadržajnom drugom dijelu Olimpija je stigla do poravnanja iz kaznenog udarca kojega je sigurno izveo Pedro Lucas nakon što je Rukavina prekršajem zaustavio Jorgea Silvu.

Uzvrat je za tjedan dana u Ljubljani, a ukupni pobjednik igrat će ove jeseni u Konferencijskoj ligi.

BORBA ZA KL Đalović i Bogojević najavili okršaj s Olimpijom: ‘Jedna od najvažnijih utakmica ove sezone’