DOMINANTNI SHORTER Nova sjajna utakmica Splita, nakon C. zvezde srušili i dosad neporaženu Megu

19.10.2024., Split - Abba Liga Kosarkaska utakmica izmedju KK Split i KK Mega Mis. Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Zvonimir Barisin/PIXSELL

Mega Basket ni u petom gostovanju na Gripama nije uspjela doći do pobjede, Split je pobijedio s 90-80 pa je sada na omjeru 2/3 dok je beogradskoj momčadi ovo tek prvi poraz ove sezone u ABA ligi. Split je tako vezao dvije velike domaće pobjede u regionalnoj ligi, prva je bila protiv Crvene zvezde a za ovu subotnju najzaslužniji su Shannon Shorter s 22 koša (10/15), osam skokova i pet asistencija i David Škara s 19 koševa (8/15), devet skokova i četiri asistencije.

Uz njih, treba izdvojiti i Antonija Jordana s 14 koševa (4/11 za tri), Vito Kučić je imao 13 koševa (3/5 za tri) dok je Borna Kapusta zabio 12 koševa (2/8 za tri) i dodao četiri asistencije. Kod Mege Kosta Kondić je upisao 19 koševa (5/12 za tri) a 212 cm visoki Bogoljub Marković je imao 18 koševa (6/10), četiri asistencije i nevjerojatnih 17 skokova.

Split je na sredini prve četvrtine poveo s 17-8 i onda sličnu prednost, uz najviših 69-54 pri kraju trećeg perioda, održavao do 35. minute kad se Mega približila na minus sedam kod 74-67. Ipak, Borna Kapusta zaredom pogađa tricu pa dvicu čime Split izlazi iz mini-krize, na tri minute prije kraja odvaja se do 83-71 i onda mirno privodi utakmicu kraju.

Cibona je utakimicu petog kola igrala u petak kod FMP-a i izgubila s 89-84 i ostala na jednoj pobjedi dok Zadar, koji je također trenutno na jednoj pobjedi. u svojoj dvorani u nedjelju dočekuje Partizan.