OBJAVLJENA AUDIOSNIMKA Sudac na derbiju vikao Modriću: ‘Luka, ulazi odmah, sad! Prekidam utakmicu’

Luka Modric Real Madrid CF seen protesting to the referee s decision during the LaLiga match between Atl� tico Madrid and Real Madrid at Civitas Metropolitano on September 29, 2024 in Madrid, Spain. Photo by Defodi-071_ATMRMC20240929_029 *** Luka Modric Real Madrid CF seen protesting to the referee s decision during the LaLiga match between Atl� tico Madrid and Real Madrid at Civitas Metropolitano on September 29, 2024 in Madrid, Spain Photo by Defodi 071 ATMRMC20240929 029 Defodi-071,Image: 914011334, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Manu Reino/DeFodi Images / imago sportfotodienst / Profimedia

Manu Reino/DeFodi Images / imago sportfotodienst / Profimedia

Španjolski prvoligaš Atletico Madrid je u ponedjeljak priopćio da je uveo trajnu zabranu pristupa stadionu navijaču kojeg je policija identificirala da je bacao predmet na teren tijekom prvenstvene utakmice protiv gradskog rivala Real Madrida u nedjelju.

Utakmica je prekinuta na 20 minuta jer su navijači Atletica bacali predmete prema Realovom vrataru Thibautu Courtoisu nakon vodstva Reala u drugom poluvremenu. Atletico je ipak osvojio bod remijem 1-1 nakon što je Angel Correa postigao pogodak u sudačkoj nadoknadi.

Španjolski nogometni savez objavio je audiozapis komunikacije suca derbija Matea Busquetsa Ferrera s pomoćnicima i igračima tijekom drame nastale zbog gađanja Courtoisa i prekida utakmice. Snimka počinje tako da Courtois prilazi jednom od pomoćnih sudaca, koji govori:

“Mateo, golman mi prilazi. Prilazi mi golman, Courtois. Nosi dva upaljača.”

Glavni sudac: “Pošalji to delegatu. Molim te, kaži mu da preko razglasa traži prestanak bacanja upaljača.”

Par minuta kasnije nastavlja se gađanje Realovog golmana.

Courtois glavnom sucu: “Ne mogu ovako igrati.”

Glavni sudac Courtoisu: “Ne možeš igrati? Okej.”

Glavni sudac igračima obje momčadi i Simeoneu: “Ulazimo u tunel, idemo! Diego, prekidamo utakmicu na deset minuta zbog bacanja predmeta u teren, okej? Svi idemo unutra, a onda ćemo se vratiti, okej?”

Pomoćni sudac Modriću: “Idemo, uđi unutra. Vratit ćemo se za deset minuta. Da, deset minuta, Modriću, to je protokol. Protokol za bacanje predmeta u teren. Zamisli da ga pogodi u glavu.”

Glavni sudac Ancelottiju: “Carlo, idemo unutra na deset minuta. Vratit ćemo se ako se situacija smiri.”

Glavni sudac Militau: “Pričaj s trenerom, njemu sam sve objasnio. Objasnio sam treneru, objasnio sam treneru. Trener će objasniti tebi.”

Glavni sudac Modriću: “Luka! Luka, ulazi odmah, sad! Moramo ući. Pratim protokol i ja sam, pa morate svi.”

Glavni sudac De Paulu: “Skupio sam tri upaljača odjednom.”

EPILOG KAOSA U MADRIDU Atletico žestoko kaznio navijača koji je gađao Courtoisa u derbiju