NOVI ŠOU EMILIANA MARTINEZA Argentina s njim još nije izgubila na jedanaesterce, obranio je pola svih udaraca

RECORD DATE NOT STATED Copa America USA 2024 Argentina vs Ecuador Quarterfinals Emiliano Martinez and Lisandro Martinez of Argentina during the CONMEBOL Copa America 2024 Quarterfinals match between Argentina and Ecuador, at NRG Stadium, on July 04, 2024 in Houston, Texas, Florida, United States. HOUSTON TEXAS UNITED STATES PUBLICATIONxNOTxINxMEXxCHNxRUS Copyright: xAdrianxMaciasx 20240704212448_CA_QF_2024_ARG_ECU_MARTINEZ185

Adrian Macias

Pogodak u gredu Lea Messija u pokušaju panenke tijekom izvođenja jedanaesteraca četvrtine finala Copa Americe između Argentine i Ekvadora bio je, nepravedno, glavna vijest ove utakmice. Messi je vijest čak i kad promaši međutim glavna priča ipak bi trebao biti nevjerojatni Emiliano Martinez, neosporno sjajan vratar koji na svoje igralište dolazi onog momenta kad krene raspucavanje jedanaesteraca.

Nakon što je u regularnih 90 minuta bilo 1-1, na Copi se u ovoj fazi turnira igra bez produžetaka u slučaju neodlučenog rezultata, usput recimo i da je Ekvador u 62. minuti imao kazneni udarac ali je Enner Valencia pogodio stativu, pristupilo se izvođenju udaraca sa 11 metara nakon kojih je s 4-2 pobijedila Argentina. Messi je u prvoj seriji pogodio gredu ali Ekvadorci nisu materijalizirali tu prednost jer je Emiliano Martinez u prve dvije serije obranio Angelu Meni i Alanu Mindi, da bi u sljedeće četiri serije Gaučosi bili precizni i otišli u polufinale Cope gdje će igrati protiv Kanade ili Venezuele.

Dakle, Emiliano Martinez je obranio dva jedanaesterca pa je sada u dresu Argentine od ukupno 24 jedanaesteraca, govorimo o raspucavanjima za pobjednika, obranio čak devet, plus još tri suparnička igrača su promašili gol, što čini ukupno 50 posto neiskorištenih udaraca sa bijele točke kad je na golu argentinski član Aston Ville. Ono što je još važnije, Martinez ima četiri od četiri kad se zbroje sve utakmice koje su se odlučivale jedanaestercima, a da ne biste mislili da ovaj 31-godišnjak „poludi“ sad kad je reprezentativni dres na njemu, prisjetite se samo koji je šou izveo u travnju ove godine kad je s Aston Villom izbacio francuski Lille.

Prije Ekvadora, Martinez je s Argentinom na jedanaesterce pobijedio Francusku u finalu SP u Katru, Nizozemsku u četvrtini finala istog turnira te Kolumbiju 2021. na Copa Americi.