NOVI MANDŽUKIĆ Dalić ga pozvao među Vatrene, on odmah zabio: U sjajnoj je formi od prošle sezone

19.08.2024, xtgx, Fussball DFB Pokal 1.Runde, Eintracht Braunschweig - Eintracht Frankfurt emspor, v.l. Torjubel nach dem Tor zum celebrating the goal celebrate 0:4 durch Igor Matanovic Eintracht Frankfurt DFL/DFB REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS as IMAGE SEQUENCES and/or QUASI-VIDEO Braunschweig *** 19 08 2024, xtgx, Fußball DFB Pokal 1 Runde, Eintracht Braunschweig Eintracht Frankfurt emspor, v l Torjubel nach dem Tor zum celebrating the goal celebrate 0 4 durch Igor Matanovic Eintracht Frankfurt DFL DFB REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS as IMAGE SEQUENCES and or QUASI VIDEO Braunschweig,Image: 899958333, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Michael Taeger / imago sportfotodienst / Profimedia

Michael Taeger / imago sportfotodienst / Profimedia

Novi napadač na popisu hrvatskog izbornika Zlatka Dalića, 21-godišnji Igor Matanović premijerni poziv među “Vatrene” proslavio je pogotkom u 4-1 pobjedi Eintrachta iz Frankfurta protiv Eintrachta iz Braunschweiga u susretu 1. kola njemačkog Kupa.

Hrvatski strateg Zlatko Dalić je u ponedjeljak objavio popis kandidata za utakmice protiv Portugala i Poljske na otvaranju Lige nacija, a na njemu se našao i Matanović.

Ovaj 21-godišnji napadač Eintrachta igrao je za mlade hrvatske reprezentacije U14 i U21, ali je nastupao i za njemačke mlade selekcije U17 i U18. Rođen je u Hamburgu, igra na poziciji središnjeg napadača, a visok je 194 centimetra.

U Eintracht je stigao 2021. iz St Paulija, u kojem je ostao još sezonu i pol na posudbi, a potom je bio na posudbi i u Karlsruheru.

Matanović je ušao u igru u 68. minuti, a među strijelce se upisao u 88. minuti. Za goste su zabili i Fares Chaibi (53), te Hugo Ekitike (56, 61), dok se kod domaćina među strijelce upisao Levente Szabo u 90. minuti.

‘Novi Mandžukić’

Matanovića njemački mediji nazivaju “novim Mandžukićem”. Čini se da ne griješe jer poput slavnog prethodnika Matanović je stasit, s 1.94 metra i za četiri centimetra viši od Mandžukića, a osim visine, Matanović s njim dijeli i veliku borbenost.

Njegova sjajna forma traje od ranije, odnosno od prošle sezone. U njoj je dijete Hrvata rođeno u Hamburgu za Karlsruhe u 32 utakmice druge Bundeslige postiglo 14 i namjestilo 7 golova.

DVA DEBITANTA Dalić je pozvao novu zvijezdu Dinama i golgetera iz Njemačke: Tu su i povratnici među Vatrene

OZNAKE: Igor Matanović