NOGOMETNI KUP Rijeka na Rujevici rutinski prošla dalmatinskog trećeligaša uz sjajan počasni pogodak gostiju

18.9.2024. stadion HNK Rijeka, Rijeka - SuperSport Hrvatski nogometni kup, sesnaestina finala, NK Neretvanac - HNK Rijeka. Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nel Pavletic/PIXSELL

Rijeka je u na Rujevici s 3-1 pobijedila Neretvanac iz Opuzena i tako prošla u osminu finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa. Službeno je Neretvanac bio domaćin no mjesto odigravanja utakmice je zamijenjeno na inzistiranje MUP-a jer klub iz Opuzena, koji se natječe u 3. HNL – jug, nije mogao zadovoljiti potrebne sigurnosne uvjete.

Nakon prvih 45 minuta bilo je 2-0 za Rijeku a golove su postigli Komnen Andrić, u 10. minuti na dodavanje Brune Bogojevića, i Marco Pašalić nakon solo-prodora u 33. minuti. Na 3-0 u 60. minuti postavio je Stjepan Radeljić nakon što mu se od grede odbila lopta koju je uputio Stipe Perica a počasni pogodak za Neretvanac zabio je Krešimir Medić krasnim udarcem s više od 20 metara u 83. minuti.