NOGOMET JE OKRUTAN Modrić: Ne znam gdje je sudac našao tih osam minuta

24.06.2024., stadion Leipzig, Leipzig, Njemacka - Europsko prvenstvo 2024., skupina B, 3. kolo, Hrvatska - Italija. Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

Sanjin Strukic/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija u posljednjim je sekundama utakmice trećeg kola Europskog prvenstva u Njemačkoj primila gol od Talijana za konačnih 1:1 u Leipzigu.

Vodila je Hrvatska od 55. minute golom Luke Modrića, no u osmoj minuti sudačke nadoknade, odnosno u zadnjem napadu na utakmici, Mattia Zaccagni šokirao je momčad Zlatka Dalića i zabio za prolazak Italije.

Kako Hrvatska može proći?

Tako završava na trećem mjestu u grupi s dva osvojena boda. I dalje možemo proći kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe. Kako? Albanija je morala izgubiti od Španjolske, što se i dogodilo. Furija je slavila s 1:0.

U utorak Engleska mora pobijediti Sloveniju s barem tri gola razlike, a Danska mora pobijediti Srbiju. Zatim u srijedu Turska mora pobijediti Češku, a Portugal Gruziju.

ŠOK U LEIPZIGU Evo što Hrvatskoj sada treba za prolaz, šanse su minimalne

Modrić: Nogomet je nekad okrutan i to se danas pokazalo

“Ne znam što da vam kažem. Nogomet je nekad okrutan i to se danas pokazalo. Što je, tu je. Nismo zaslužili ovaj gol. Ne znam gdje je sudac našao osam minuta da produlji. Ako trebaš pasti, treba pasti ovako kako smo mi danas. Nije neka utjeha, ali nogomet je okrutan.

Nismo sumnjali u navijače, znali smo da su iza nas, kad pobjeđujemo i gubimo. Uvijek su tu, hvala im. Žao nam je što nije bila pobjeda da odemo u drugi krug, ali što je tu.

Teoretski možemo proći, ali nama se nikad ništa nije poklopilo. Prošlu utakmicu u 95., sad u 98. minuti… Nekad nije suđeno. Na nama se pokazalo da je nogomet okrutan. Vidjet ćemo je li vrijeme za oproštaj, nije sad vrijeme za te priče”, rekao je Modrić za HRT.

Modrić na pressici: Teško je pronaći riječi…

“Ja bih volio da mogu vječno igrati nogomet, ali sigurno će doći trenutak da ću morati stati. Još ću nastaviti, ne znam koliko, pa ćemo vidjeti. Stresno je. Borili smo se k’o lavovi do kraja, nogomet je bio okrutan danas, pa i zadnju utakmicu, primili smo dva gola u zadnjim sekundama utakmice. Nekad ti donese, nekad ti uzme, izgubiti na ovakav način…

Nismo izgubili, ali stvarno je teško, teško je pronaći neke riječi kako bih opisao svoje trenutačno stanje, svoje i suigrača, vjerujem i navijača. Ako se nekad treba pasti na neki način, onda je to ovako jer smo se borili od početka, dali smo sve za Hrvatsku i tako se igra za Hrvatsku bez obzira na rezultat. Zaslužili smo više”, rekao je Modrić na konferenciji za medije.