Nikola Zrilić osvojio dvije brončane medalje na Svjetskom prvenstvu u plivanju za gluhe

13.07.2019., Zagreb - 34. izdanje medjunarodnog plivackog mitinga Zlatni medvjed odrzava se na bazenu Svetice. rPhoto: Marko Lukunic/PIXSELL

Hrvatski plivač Nikola Zdrilić osvojio je dvije brončane medalje na Svjetskom prvenstvu u plivanju za gluhe koje se održalo u Buenos Airesu od 13. do 19. kolovoza.

Zdrilić je broncu osvojio u disciplinama 100 i 200 m prsno. S vremenom 2:26.62 zauzeo je treće mjesto na 200 m prsno i tako osvojio prvo odličje za Hrvatsku u povijesti, dok je drugu medalju osvojio dva dana kasnije s vremenom 1:06.04 na 100 m prsno.

“Nakon svih teških treninga, zadovoljan sam kako je prošlo moje prvo veliko natjecanje. Sretan sam zbog rezultata koje sam postigao i želio bih se zahvaliti svom treneru, Leu Škerjancu, obitelji i Hrvatskom sportskom savezu gluhih na podršci”, rekao je Nikola Zdrilić.

Osim Nikole Zdrilića, Hrvatsku su još predstavljali i Natali i Antonio Žgomba. Natali je najbolji rezultat ostvarila u disciplini 100 m slobodno gdje je zauzela šesto mjesto, dok je Antonio na 50 i 100 m prsno zauzeo peto mjesto.