NIJE LAKO ZA GLEDATI Suze Luke Modrića obilaze svijet: Je li kapetan odigrao posljednju utakmicu za Hrvatsku?

HRT

Luka Modrić stao je pred mikrofon nakon jučerašnje utakmice protiv Italije kako bi prokomentirao remi 1:1 koji je Hrvatsku gurnuo u situaciju da mora o drugima ovisiti hoće li se plasirati u osminu finala Europskog prvenstva. Suze su mu bile u očima, a glas mu je drhtao dok je govorio o propuštenoj prilici nakon gola primljenog u 98. minuti susreta.

“Ne znam što da vam kažem, nogomet je nekad okrutan, to se danas pokazalo. Što je, tu je. Nismo zaslužili ovaj gol. Ne znam gdje je sudac našao osam minuta da produlji. Nismo zaslužili primiti ovaj gol, ali ako treba da padneš, to je na ovakav način kao što smo mi izgubili danas. Nije neka utjeha, ali nogomet je okrutan”, rekao je Modrić drhtavim glasom nakon uzdaha.

Klikni OVDJE  i pogledaj Modrićevu izjavu.

Utakmica s Italijom bila mu je 178. u dresu reprezentacije s kojom je bio svjetski viceprvak u Rusiji 2018. i brončani sa Svjetskog prvenstva u Kataru 2022. Nadao se Modrić, a pisali su i strani mediji, da bi u Njemačkoj na ovom Euru mogao s reprezentacijom napokon do zlata. Šanse da se to dogodi nisu u potpunosti nestale, ali su minimalne i Modrić sam u njih ne vjeruje.

Kako bi se Hrvatska plasirala u osminu finala sa samo dva boda, moraju se poklopiti tova do da Engleska pobijedi Sloveniji s barem tri gola razlike, Danska svlada Srbiju, Portugal Gruziju, a Turska Češku.

“Teoretski, ali teško, nama se ništa nije poklopilo. Prošlu utakmicu u 95., sad u 98. minuti… Nekad nije suđeno, nogomet je okrutan”, ponovio je Modrić.

Upitan je i o svojoj budućnosti, no Modrić to nije htio komentirati.

VOLIO BIH… Samo jedno pitanje talijanskog novinara Modrićeve suze pretvorilo u osmijeh