NEVJEROJATNA LAKOĆA Cole Palmer je zabio četiri gola u 20 minuta i postavio rekord Premier lige

Soccer Football - Premier League - Chelsea v Brighton & Hove Albion - Stamford Bridge, London, Britain - September 28, 2024 Chelsea's Cole Palmer celebrates scoring their third goal Action Images via Reuters/Matthew Childs EDITORIAL USE ONLY. NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 120 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. PLEASE CONTACT YOUR ACCOUNT REPRESENTATIVE FOR FURTHER DETAILS.. Photo: Matthew Childs/REUTERS

Matthew Childs/REUTERS

Chelsea je u šestom kolu Premier lige na svom Stamford Bridgeu s 4-2 pobijedio Brighton a sve golove za londonsku momčad postigao je Cole Palmer. Ne samo to, Palmer je sva četiri gola postigao u prvom poluvremenu, prije prvog jednom je i vratnicu pogodio, i da budemo još malo precizniji – četiri komada zabio je u samo 20 minuta, od 21. do 41. minute! Nikad do sad se u povijesti Premier lige nije dogodilo da jedan igrač zabije četiri gola u prvom poluvremenu a Cole Palmer je sad s ovim rekordom još jednom dokazao koliko je dobar igrač.

Pep Guardiola ima tako dobru momčad u svom Cityju da teško može žaliti za nekim igračem, ali ako ipak žali za nekim, to je onda svakako 22-godišnji Palmer. Svako pogriješi, može i Pep Guardiola koji je u jednom momentu odlučio da je bolje pustiti Palmera iz Cityja jer ga, pored dvije godine starijeg Phila Fodena, nije vidio među ključnim igračima. Na samom kraju ljetnog prijelaznog roka 2023. Palmer je za 47 milijuna eura prešao iz Cityja u Chelsea i koliko god to bio velik novac, 22-godišnji ofenzivni vezni doslovno iz utakmice u utakmicu opravdava ulaganje.

Palmer je ove sezone na šest golova i četiri asistencije u šest PL utakmica i na dobrom je putu da poruši svoje prošlosezonske brojke, koje su također bile sjajne: 22 gola i 11 asistencija u 33 ligaške utakmice.