Premda rezultat odaje dojam da su Siščani lako svladali Talijane, bila je to teška utakmica u kojoj je Cortina dominirala, a Sisak se uspješno i požrtvovno branio te iskorištavao svoje prilike.

O tome govori činjenica da je klub iz Cortine d’ Ampezo, modernog skijališta na obroncima Dolomita i domaćina idućih Zimskih olimpijskih igara, uputio čak 38 udaraca na gol Vilima Rosandića.

Međutim impresivna je efikasnost kluba sa sisačkog Zibela kojem je gotovo svaki drugi udarac prema golu završavao u mreži talijanskog vratara. Igrači Siska uputili su 19 udaraca na cijeloj utakmici i pritom zabili čak osam golova.

Od tih osam šest su zabila sva četiri strana pojačanja sisačkog kluba, dok je strijelac preostala dva bio 18-godišnji hrvatski reprezentativac Bruno Idžan koji nastavlja s izvrsnim igrama.

Stranci opravdali uloženo

U prvoj trećini koju su dobili s 4-0, golove su za Sisak zabili Čeh Vlastimil Dostalek, Finac Niko Pekka Mikkola, zatim Idžan, pa ponovno Dostalek.

U drugom periodu igre domaći smanjuju na 4-1 nakon greške sisačkog braniča, da bi pred kraj trećine uslijedile prava uzbuđenja kada su u posljednje četiri minute pala četiri gola.

Prvo je Kanađanin Carson Briere povisio na 5-1, zatim u istoj minuti Cortina smanjuje na 5-2.

Minutu nakon toga Idžan iz kontranpada zabija gol za Sisak, a 100-tinjak sekundi kasnije i Talijani s igračem više postižu pogodak za rezultat 7-3 s kojim je završila druga trećina.

U posljednjem dijelu igre ponovno dominacija domaćina koji je uputio 13 udaraca, a Sisak svega četiri, ali su Talijani pritom zabili tek jedanput, dok je Sisak imao čak 50-postotnu uspješnost postigavši dva gola. Strijelci su bili Australac Tyrone Bronte i ponovno Dostalek, ostvarivši hat-trick.

Standings provided by Sofascore

Ovom pobjedom Sisak se sa 10 bodova iz četiri utakmice popeo na četvrto mjesto tablice, nastavivši pobjednički niz od tri susreta zaredom.

Iduću utakmicu Vitezovi igraju već u subotu kada će se iz Cortine, grada u pokrajini Veneto 500 kilometara udaljenog od Siska, uputiti još 100 kilometara zapadnije u Bolzano gdje svoje utakmice igraju Hockey Unterland Cavaliersi iz obližnjeg južnotirolskog gradića Auera.