NESRETNI STOPER Istra u čudnoj utakmici zahvaljujući dva autogola jednog igrača pobijedila Osijek

04.10.2024., stadion Aldo Drosina, Pula -
SuperSport HNL, 09. kolo, NK Istra 1961 - NK Osijek.  Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Srecko Niketic/PIXSELL

Nogometaši Istre u prvoj su utakmici devetog kola SuperSport HNL-a na svom stadionu s 2-1 pobijedili Osijek. Bila je to prilično neuobičajena utakmica u kojoj su domaći do dva gola došli kroz dva autogola jednog igrača Osijeka. Nakon devet kola Istra ima 11 bodova i sada je šesta dok Osijek ima deset bodova i nalazi se na jednoj poziciji ispod.

Istra je povela u 12. minuti, Heister je s lijeve strane ubacio nisku loptu prema Lawalu koju je stoper Osijeka Jelenić u pokušaju bloka skrenuo u mrežu.

Na 2-0 Zeleno-žuti su otišli deset minuta kasnije, opet je akcija krenula s lijeve strane i opet je autogol upisao Jelenić. Lekoueiry je odigrao dupli pas s Heisterom pa ubacio u sredinu za Lisicu koji nejako šutira ali lopta ne putu prema golu dira Jelenića i ulazi u gol.

Da ovo nije najbolji dan za stopera Osijeka Luku Jelenića potvrda je stigla u 26. minuti, nakon što su se on i Lawal sudarili glavama morao je izaći iz igre.

Nakon deset minuta drugog poluvremena Istra ima novu veliku šansu no na ubačaj Lisice Vuk s pet-šest metara puca preko gola. Osijek je na kraju ipak uspio barem unijeti neizvjesnost u utakmicu, Marko Soldo je u 88. minuti nakon kornera zabio za smanjenje vodstva Istre.

ISTRA – OSIJEK 2-1

ISTRA: Majkić – Kadušić, Iovu, Koski – Valinčić (75. Keller), Marešić, Lekoueiry (65. Maurić), Heister – Lisica (85. Ramić), Lawal (65. Gagua), Vuk.

OSIJEK: Malenica – Hasić, Tuiai, Jelenić (28. Omerović), Jurišić – Soldo, Dantas – Bukvić, Mikolčić (46. Jugović), Pušić (76. Živković) – Jakupović (46. Ademi).

STRIJELCI: 1-0 Jelenić (ag – 12), 2-0 Jelenić (ag – 22), 2-1 Soldo (88)