NEOČEKIVANA VIJEST Osvojio broncu na 100 m leđno pa s poruke na tribini saznao da će dobiti kćer

Paris, Ile de France, France: Ryan Murphy (USA) in the men's 100-meter backstroke medal ceremony during the Paris 2024 Olympic Summer Games at Paris La Défense Arena

Cal Sport Media via AP Images

Talijan Thomas Ceccon osvojio je u ponedjeljak navečer plivačko zlato na 100 metara leđno, nije to nikakvo iznenađenje budući da je ovaj 23-godišnjak od 2022. godine i Svjetskog prvenstva u Budimpešti gdje je osvojio zlato, s 51.60 vlasnik svjetskog rekorda. Međutim, glavna priča nakon ove finalne utrke nije bio Ceccon, pobjednik s 52.00, niti srebrni Kinez Jiayu Xu koji je plivao 52.32 nego osvajač brončane medalje Ryan Murphy (29). Rezultat 52.39 donio mu je sedmu olimpijsku medalju, u Riju 2016 uzeo je zlato na 100, 200 i 4×100 leđnim stilom, tada je s 51.85 postavio i svjetski rekord na 100 leđno, u Tokiju je osvojio zlato na 4×100, srebro na 200 i broncu na 100 leđno.

Ipak, važnije od brončane medalje u ponedjeljak navečer za Murphyja je ono što je saznao za vrijeme dodjele medalja. Naime, pogled na tribinu Murphyju je donio iznenađujuću poruku.

„Ryan, it’s a girl“.

Bridget Kontinnen bila je na tribini i na ovaj je način htjela svom suprugu s kojim je u braku od rujna prošle godine objaviti spol njihovog djeteta koje je na putu. „Ta je poruka ovu večer odvela na potpuno novu razinu“, rekao je Murphy po završetku ceremonije dodjela medalja nakon koje američkog plivača više nitko nije pitao o utrci, govorilo se samo o djetetu.

„Bili smo uvjereni da ćemo dobiti dječaka. Svima smo govorili da ćemo dobiti dečka“, rekao je Murphy koji će u bazen ponovno ući u srijedu, sada na dionici od 200 metara. Vidjet ćemo kako je vijest koju je upravo saznao djelovati na njegove sportske performanse.