NEMILE SCENE U SPLITU Španjolci napali Engleze nakon finala Eura: Letjele stolice, boce, pepeljare…

Twitter

Španjolska nogometna reprezentacija po rekordni, četvrti put u povijesti osvojila je naslov prvaka Europe pobijedivši u nedjeljnom finalu na Olimpijskom stadionu u Berlinu reprezentaciju Engleske sa 2-1 (0-0).

Španjolci su poveli u 47. minuti pogotkom Nice Williamsa, a u 73. minuti izjednačio je Cole Palmer. Za konačnih 2-1 i slavlje Španjolaca u 86. minuti je gol postigao Mikel Oyarzabal.

Španjolci su tako u svom petom finalu došli do četvrtog naslova, dok su Englezi drugi put zaredom izgubili u finalu, jer su prije tri godine na svom Wembleyu poraženi od Talijana u raspucavanju jedanaesteraca.

Utakmica se gledala diljem svijeta gdje su se organizirale fan zone, a iznimka nije bio ni Split.

Naime, na Zvončacu je organizirana fan zona u kojoj se okupio respektabilan broj španjolskih i engleskih turista koji su u Dalmaciju stigli na festival Ultra ili su tu na godišnjem odmoru. U jednom trenutku je izbio incident kojeg su prenijele sve huliganske stranice.

Naime, Španjolci su u jednom trenutku uspjeli okružiti Engleze i zasuli su ih stolicama, bocama i pepeljarama. Srećom, zasad nema vijesti o ozlijeđenima.

VRIJEME CURI Olmo ipak neće kod Kovačića i Gvardiola? Novi trener velikana želi ga kao prvo pojačanje

OZNAKE: Split, euro 2024