‘NEDOSTAJALO MALO SREĆE’ Kek nakon dramatičnog ispadanja: ‘Porazi se ne slave’

epa11450886 Head coach Matjaz Kek of Slovenia looks on prior to the UEFA EURO 2024 Round of 16 soccer match between Portugal and Slovenia, in Frankfurt Main, Germany, 01 July 2024.  EPA/ANNA SZILAGYI

EPA/ANNA SZILAGYI

Nogometna reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale EURO-a u Njemačkoj nakon što je u susretu osmine finala u Frankfurtu pobijedila Sloveniju sa 3-0 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što u 120 minuta igre nije bilo golova.

Junak susreta bio je portugalski vratar Diogo Costa koji je prilikom raspucavanja obranio prva tri slovenska jedanaesterca koje su pucali Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič. S druge strane sigurni su bili Ronaldo, Fernades i Bernardo Silva.

Tijekom susreta obje su ekipe imale po jednu fantastičnu priliku i to u produžetku. Cristiano Ronaldo je u 105. minuti mogao zabiti iz jedanaesterca, ali je Jan Oblak obranio njegov udarac. Sedam minuta kasnije Benjamin Šeško se sam sjurio prema portugalskim vratima, no njegov udarac je Diogo Costa sjajno zaustavio.

“Kada izgubiš nakon izvođenja 11-eraca protiv reprezentacije kakva je Portugal, ostaje neki žal. Porazi se ne slave. Bila je ovo prava utakmica s nesretnim završetkom. Ponosan sam što vodim dečke s karakterom. Oko mene je ekipa koja je dobila zadovoljštinu već i time što je nogomet u Sloveniji opet doma”, rekao je izbornik Slovenije, Matjaž Kek.

“Kad sve to vidiš, tim je teže. Nažalost, nije završilo kako smo htjeli. Naši navijači su bili nevjerojatni, stoga mi je još teže što nismo uspjeli. Nedostajalo je malo sreće“, dodao je kapetan Oblak.

Portugal je šesta reprezentacija koja se probila do četvrtfinala nakon Njemačke, Švicarske, Engleske, Španjolske i Francuske.

Upravo će Francuska, koja je sa 1-0 porazila Belgiju, biti idući suparnik Cristianu Ronaldu i društvu. Njihov četvrtfinalni ogled je na rasporedu 5. srpnja u Hamburgu.

OGROMNA DRAMA U FRANKFURTU! Kekova Slovenija ostala na korak od novog čuda! Portugal slavio nakon penala