NBA Clippersi pobijedili nakon -26, Bogdanovićevi Knicksi ušli u borbu za drugo mjesto istoka

Cleveland Cavaliers forward Isaac Okoro, left, drives past Los Angeles Clippers center Ivica Zubac during the first half of an NBA basketball game, Sunday, April 7, 2024, in Los Angeles. (AP Photo/Ryan Sun)

AP Photo/Ryan Sun

U sportu se ponekad događaju pomalo nevjerojatne stvari, jedna takva dogodila se u Los Angelesu u nedjelju navečer. Cleveland je ozbiljna NBA momčad, peta je na istoku s omjerom 46-33 ali je ipak uspio izgubiti utakmicu u kojoj je na pola treće četvrtine vodio s 94-68, dakle +26. Završilo je 120-118 za Clipperse kojima je ovo treći najveći povratak iz minusa u klupskoj povijesti i koji sada, četiri utakmice prije kraja regularnog dijela sezone, imaju dvije pobjede više od petoplasiranog Dallasa.

Paul George je s 39 koševa (10/24), 11 skokova i sedam skokova predvodio Clipperse koji su četvrtu utakmicu za redom igrali bez Kawhi Leonarda, James Harden zabio je 22 (6/8) a Ivica Zubac je za 27 minuta u igri upisao 14 koševa (7/10), 11 skokova, jednu asistenciju i tri izgubljene lopte. Za Cleveland koji je igrao bez ozlijeđenog Donovana Mitchella Darius Garland je zabio 28 (10/22) uz osam asistencija.

U New Yorku do prije nekoliko dana nisu ni sanjali da bi mogli uhvatiti drugo mjesto istoka, kao ni u Orlandu, međutim Milwaukee je na šest poraza iz zadnjih sedam utakmica, ovaj zadnji stigao je baš od Knicksa, i sada su ove tri momčadi u samo jednoj pobjedi razmaka: Bucksi imaju 47-31, Magic i Knicks po 46-32. Milwaukee je u svom Fiserv Forumu bio u laganom vodstvu do sredine treće četvrtine međutim na tom putu su ostali bez Khrisa Middletona koji je u jednom skoku ostao bez zuba, s druge strane Jalen Brunson opet je protiv Bucksa odigrao sjajno, ove sezone zabija im prosječno 37.2.

U nedjelju navečer imao je 43 koša (16/32) a uz Dontea DiVincenza s 26 koševa (8/11 za tri) kvalitetnu pomoć imao je i od Bojana Bogdanovića koji je za tek 17 minuta u igri zabio 15 koševa (5/8 za dva, 1/1 za tri) uz po jedan skok i asistenciju. Za MIlwaukee Giannis Antetokounmpo je imao 28 koševa (10/20), 15 skokova i osam asistencija, Damian Lillard je zabio 23 (4/11, bacanja 14/15).

Spomenimo još i da je Golden State s 118-110 pobijedio Utu, Warriorsi su tako uz poraz Houstona od Dallasa osigurali minimalno deseto mjesto na zapadu i ulaz u play-in turnir. Od dva hrvatska igrača u ovim klubovima igrao je jedan, Darija Šarića opet nije bilo u sastavu Warriorsa dok je Luka Šamanić za Jazz igrao nešto više od pet minuta i uz šut 0/4 ostao na nulama u svim ostalim rubrikama.