NASTAVAK OBRAČUNA Ponovno zaiskrilo između Tramezzanija i Demona: Morala reagirati i policija

27.09.2024., stadion Subicevac, Sibenik - SuperSport HNL, 08. kolo, HNK Sibenik - NK Istra 1961. trener Istre Paolo Tramezzani Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U prvoj utakmici 8. kola HNL-a Šibenik i Istra 1961 su na Šubićevcu igrali 0-0. Bio je to dvoboj dviju iznimno neefikasnih momčadi koji je poprilično očekivano i okončan bez pogodaka. Nastavljena je tako “tradicija” susreta Šibenika i Istre 1961 bez golova na šibenskom stadionu jer su i prethodna njihova dva dvoboja igrana u sezoni 2022/23. na Šubićevcu okončana rezultatom 0-0.

Gosti su bili nešto aktivnija momčad u početnom dijelu utakmice, ali nakon što je zbog dva žuta kartona u 38. minuti isključen Blagojević njihove su ambicije splasnule. S druge strane, iako su više od 50 minuta imali igrača više na terenu domaći su uspjeli stvoriti tek jednu izglednu priliku, no udarac Majića u 65. minuti blokirao je Koski.

Peti Šibenik sada ima 11 bodova, tri više od šeste Istre 1961.

Nastavak sukoba Tramezzani – Demoni

Ipak, dio članova Demona, Istrine navijačke skupine, očito nije bio zadovoljan te je imao što reći treneru Paolu Tramezzaniju. Situacija je postala toliko ozbiljna da je Tramezzani nasrnuo prema ogradi koja dijeli navijače od terena, a djelatnici kluba su ga odvajali od nje. Brzo su pritrčali i Istrini igrači, a između navijača i Tramezzanija stala je policija.

Nastavak je to sukoba između trenera i navijača Istre. Podsjetimo, Tramezzani je prije dva tjedna nakon domaćeg poraza protiv Lokomotive izjavio: “Ljutnja? Prihvaćam da me netko kritizira kao trenera i kaže da sam loš trener, ali ne prihvaćam da me se vrijeđa na osobnoj razini. To je prvi put u mojoj karijeri da me domaći navijač tako uvrijedio, a i moram reći da sam neugodno iznenađen. Idemo dalje, znat ćemo reagirati, momčad i ja, siguran sam u to.”

POCRVENIO BLAGOJEVIĆ Istra na Šubićevcu protiv Šibenika sat vremena igrala s čovjekom manje pa izvukla bod