NASTAVAK KRIZE Idući Dinamov protivnik u Ligi prvaka teško poražen u prvenstvenom derbiju

Sturm Graz's players acknowledge their fans at the end of the UEFA Champions League football match between SK Sturm Graz and Club Brugge KV in Klagenfurt, Austria on October 2, 2024.,Image: 915529605, License: Rights-managed, Restrictions: Austria OUT
SOUTH TYROL OUT, Model Release: no, Credit line: ERWIN SCHERIAU / AFP / Profimedia

ERWIN SCHERIAU / AFP / Profimedia

U derbiju devetog kola austrijske Bundeslige aktualni prvak Sturm je na domaćem terenu s uvjerljivih 5-0 pobijedio Salzburg, aktualnog doprvaka Austrije.

Prvi pogodak na susretu postigao je Yalcouye u 15. minuti, a potom je na scenu stupio Danac Mika Biereth koji je vezao tri pogotka. Pogađao je suparničku mrežu u 30., 50. i 62. minuti za velikih 4-0. Za sam kraj je Aiwu bio strijelac u 76. minuti za konačnih 5-0.

Mladi hrvatski nogometaš Lovro Zvonarek ostao je tijekom cijelog ogleda na domaćoj klupi za pričuve.

Sturm je prvi na ljestvici s 19 bodova. Bod manje ima drugi bečki Rapid, dok je Salzburg na petom mjestu. Ima 13 bodova, ali i dvije utakmice manje.

Salzburg je suparnik Dinamu ove sezone u Ligi prvaka, igrat će u Austriji 23. listopada.

Ranije u nedjelju su nogometaši bečkog Rapida ostvarili novu pobjedu, s minimalnih su 1-0 pobijedili u gostima Altach. Pobjednika je odlučio 22-godišnji hrvatski napadač Dion Drena Beljo koji je u 36. minuti postigao pogodak vrijedan tri boda. Bio je to njegov četvrti prvenstveni pogodak ove sezone, ali i osmi ukupno u dresu Rapida.

LASK je u Linzu pobijedio Austriju Klagenfurt s 4-0. Strijelci su za LASK bili Žulj, Entrup i Mustapha, uz autogol Robatscha, dok je mladi hrvatski U21 reprezentativac Marin Ljubičić za LASK zaigrao od 60. minute.

GOLGETERSKA FORMA Beljo ponovno izgleda kao onaj stari: Zabio za pobjedu i prvo mjesto