Thompson je slavio skokom od 7.99 metara, istu je daljinu ostvario i drugoplasirani Uzbekistanac Anvar Anvarov, a kako su obojica imala identičan i drugi najbolji skok o pobjedniku je odlučivala treća duljina gdje je Thompson bio uspješniji za osam centimetara. Treće je mjesto osvojio novi svjetski juniorski prvak Roko Farkaš s rezultatom od 7.90 metara. Mladi je atletičar iz Nedelišća u Zagrebu skočio 25 centimetara kraće no nedavno u Limi kada je stigao do zlata, no to je i razumljivo s obzirom da se tek prije četiri dana vratio iz Perua.

Hrvatski rekorder i peti s nedavnih Olimpijskih igara u Parizu te pobjednik lanjskog natjecanja na Trgu Filip Pravdica zauzeo je peto mjesto sa 7.79m, dok je treći hrvatski predstavnik Marko Čeko bio šesti sa 7.77m.

BRAVO, ROKO! Sjajni Farkaš uvjerljivo osvojio zlatnu medalju u skoku u dalj na Svjetskom juniorskom prvenstvu

Moore, brončana s OI u Parizu, opravdala je status favoritkinje te je slavila sa 6.71 metara, drugo je mjesto zauzela Rumunjka Alina Rotaru-Kottmann sa 6.56m, a treće Japanka Sumire Hata sa 6.46m.

Na Trgu je nastupila i svjetska juniorska prvakinja u sedmoboju, Varaždinka Jana Koščak koja je u svojih pet ispravnih skokova bila vrlo konstantna, dva puta je doskočila na 6.00m, a najslabiji joj je skok bio 5.89m, no to je bilo dovoljno na kraju za osmo mjesto.

U subotu će se pored fontana održati 10. Memorijal Ivana Ivančića za bacače kugle, dok će se središnji dio mitinga održati u nedjelju na stadionu Mladosti uz Savu.

ZLATNI SJAJ Varaždin dočekao svjetske juniorske prvake: ‘Pa mi smo drugi u Europi po rezultatima’