NA BOD OD OSIJEKA Čop kreirao preokret Lokomotive protiv Slaven Belupa

12.05.2024., stadion Kranjceviceva, Zagreb - SuperSport HNL, 34. kolo, NK Lokomotiva - NK Slaven Belupo. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

Lokomotiva je iskoristila poraz Osijeka kod Dinama te je pobjedom nad Slaven Belupom došla samo na bod od četvrtog mjesta koje vodi u Konferencijsku ligu. Na domaćem terenu je nakon preokreta slavila protiv Slaven Belupa rezultatom 2:1 (0:1). Gosti su poveli golom Tomislava Štrkalja, a trijumf domaćinu je donio dvostruki strijelac Duje Čop.

Izabranici Silvija Čabraje su 12. pobjedom u sezoni osigurali minimalno petu poziciju dok su Farmaceuti zabilježili 19. poraz kojim je sve izvijesnije da će prvenstvo okončati kao pretposljednji. Lokomotiva će u sljedećem kolu gostovati kod Rudeša dok će Slaven Belupo na domaćem terenu odmjeriti snage s prvakom Dinamom.

Uspavanku u prvom dijelu presjekla je velika pogreška vratara Lokomotive Čavline koji je loše ispucao loptu nakon čega se ona od Caimacova odbila do Štrkalja koji je iskoristio ponuđenu priliku te je s dvadesetak metara zatresao mrežu. Bio je to njegov sedmi gol u sezoni.

Bolji ulazak u drugo poluvrijeme Lokomotiva je okrunila u 70. minuti kada je Marić s lijeve strane pronašao Leovca čiji udarac brani Čović, no lopta se odbija do Čopa koji je pronašao put do gola.

Tri minute kasnije Božić je u kaznenom prostoru zakačio Kukavicu nakon čega je sudac Zebec pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač je bio Čop koji je tako upisao deveti zgoditak u aktualnom HNL-u.

Farmaceutima je bod u posljednjem napadu mogao donijeti Lepinjica, ali je nakon odbijene loptu s deset metara mlako pucao ravno u Čavlinu.

Kolo će od 19:10 u Puli zaključiti ogled Istre 1961 i Hajduka.