Mudrik protiv Fulhama konačno zabio, Chelsea dobio dozu samopouzdanja pred niz derbija

Soccer Football - Premier League - Fulham v Chelsea - Craven Cottage, London, Britain - October 2, 2023 Chelsea's Mykhailo Mudryk scores their first goal REUTERS/Tony Obrien NO USE WITH UNAUTHORIZED AUDIO, VIDEO, DATA, FIXTURE LISTS, CLUB/LEAGUE LOGOS OR 'LIVE' SERVICES. ONLINE IN-MATCH USE LIMITED TO 45 IMAGES, NO VIDEO EMULATION. NO USE IN BETTING, GAMES OR SINGLE CLUB/LEAGUE/PLAYER PUBLICATIONS. Photo: TONY OBRIEN/REUTERS

TONY OBRIEN/REUTERS

Chelsea je u ogledu prvih susjeda na Craven Cottageu s 2-0 pobijedio Fulham i tako došao do tek druge ovosezonske ligaške pobjede, prve  nakon kraja kolovoza i 3-0 trijumfa nad ove sezone promoviranim Lutonom. Tri boda za Chelsea su važna ali još je važnije da je momčad Mauricija Pochettina izgledala jako dobro, čak i bez Nicholasa Jacksona koji je propustio utakmicu zbog žutih kartona i Raheema Sterlinga koji je zbog manjih zdravstvenih problema ušao u igru u 65. minuti.

Mihailu Mudriku bila je potrebna 21 utakmica da zabije prvi gol za Chelsea, na sjajnu asistenciju Levija Colwilla zabio je za 1-0 a 71 sekundu zatim za 2-0 zabio je Armando Broja, doduše uz veliku pomoć stopera Fulhama Tima Reama koji je u pokušaju izbijanja lopte asistirao Albancu. Broji su u prosincu prošle godine stradali križni ligamenti koljena, u prošlom kolu protiv Aston Ville je zaigrao prvi puta nakon ozljede a sada je i zabio. Loša vijest? U 65. minuti je morao izaći iz igre zbog ozljede koja na prvu ne djeluje jako ozbiljno, vjerojatno se ipak još uvijek radi o tome da mu je muskulatura još uvijek nespremna za cijelu utakmicu.

Odličnu utakmicu za Chelsea je odigrao Connor Gallagher koji je u ponedjeljak navečer doživio, kako je sam rekao, ogromnu čast ponijevši na ruci kapetansku traku. Gallagher ove sezone igra jako dobro, statistika o tome puno govori, uz Mosesa Caiceda i Enza Fernandeza čini vezni trio čiji potencijal ne treba biti upitan.

Fulham je s druge strane ostao prilično nedorečen, pogotovo u prvom dijelu utakmice u kojem je Chelsea potpuno dominirao. Ulaskom Carlosa Viniciusa i Alexa Iwobija u 54. minuti Fulham je postao nešto opasniji, nešto kasnije je Saša Lukić, koji je zamijenio Andreasa Pereiru, imao ogromnu šansu, međutim ništa više od poraza momčad Marca Silve nije zaslužila.

U sljedećem kolu Fulham i Chelsea igraju protiv trenutno dvije najlošije momčadi lige, Sheffield Uniteda i Burnleya. Utakmice nakon toga će za Chelsea pokazati pravo stanje stvari, redom igra protiv Arsenala, Brentforda, Tottenhama, Manchester Cityja, Newcastlea, Brightona i Manchester Uniteda.