U dokumentarnom filmu ‘Druga strana svega’, čija će hrvatska premijera biti u sklopu 14. ZgDoxa, srpska redateljica Mila Turajlić prikazuje duboku podjelu srpskog društva oko toga tko je za Miloševića a tko protiv njega, koja traje do danas
Zaključana vrata u jednom beogradskom stanu razdvajala su jednu obitelj od vlastite prošlosti dulje od 70 godina. U dokumentarnom filmu “Druga strana svega” 38-godišnjoj beogradskoj redateljici Mili Turajlić upravo su ta vrata stana u kojem su živjeli ona i njezina obitelj – zaključana nakon nacionalizacije imovine kasnih 1940-ih u Jugoslaviji – poslužila kao metafora duboke podjele srpskog društva koja traje do danas. Film će premijerno biti prikazan na 14. ZagrebDoxu, festivalu dokumentarnog filma na kojem će od 25. veljače do 4. ožujka u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku biti prikazano oko 130 filmova.
MILA TURAJLIĆ DIPLOMIRALA JE POLITIČKE ZNANOSTI i međunarodne odnose na Londonskoj školi ekonomije te filmsku i televizijsku produkciju na beogradskom Fakultetu dramskih umetnosti, a magistrirala je medije i komunikaciju u Londonu. Mlada redateljica, iako to nije bila prvotna namjera, u prvi plan filma “Druga strana svega” stavila je svoju majku Srbijanku Turajlić, jednu od najznačajnijih aktivistica civilnog društva u Srbiji, borkinju protiv Miloševićeva režima, profesoricu Elektrotehničkog fakulteta koja je zbog svojih stavova bila otpuštena s posla, aktivnu pripadnicu pokreta OTPOR iako je zbog toga gotovo završila u zatvoru te jednu od članica vlade koja je 5. listopada 2000. napokon srušila Miloševića i preuzela vlast u Srbiji…
Komentari