MODRI OBRANILI NASLOV Dinamo slavljem protiv Osijeka 25. put postao prvak Hrvatske!

11.05.2024., stadion Maksimir, Zagreb - Utakmica 34. kola SuperSport HNL izmedju GNK Dinamo Zagreb i NK Osijek. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

Dva kola prije kraja sezone Dinamo je osvojio naslov prvaka Hrvatske! Modri su u 34. kolu SuperSport HNL-a pred 18.126 gledatelja u Maksimiru bili bolji od Osijeka rezultatom 1:0 (0:0), a jedini gol na utakmici je zabio njihov kapetan Arijan Ademi. Domaćin je do pobjede došao s igračem više nakon što je poslije sat vremena igre isključen stoper Bijelo-plavih Andre Duarte.

Izabranici Sergeja Jakirovića su do sedmog naslova u nizu i 25. ukupno došli 24. pobjedom u sezoni kojom su Rijeci pobjegli na nedostižnih sedam bodova prednosti. Momčad Zorana Zekića je pak 11. porazom ostala na četvrtom mjestu ljestvice koje vodi u Europu, no Lokomotiva ima priliku da im se sutrašnjim ogledom sa Slaven Belupom dodatno bodovno približi. Modri se sad okreću kupu i prvoj utakmici finala u kojoj će u srijedu dočekati Rijeku dok Bijelo-plavi borbu za Europu nastavljaju idućeg vikenda kada na Opus Arenu također stiže Rijeka.

Prvu pravu priliku na utakmici vidjeli smo u 7. minuti kada je s desne strane ubacio Pušić, a Mierez je s desetak metara glavom pucao pod prečku, no Nevistić paradom odbija loptu.

Domaćin je zaprijetio u 13. i to poslije ubačaja Ristovskog nakon čega je Vidović sa sedam metara glavom šutirao pored stative.

Ristovski je u 34. minuti prekršajem na dvadesetak metara zaustavio prodor Matkovića zbog čega je zaradio žuti karton. Gosti su tom prilikom tražili i težu sankciju za braniča Dinama, no sudac ih nije poslušao.

11.05.2024., stadion Maksimir, Zagreb – SuperSport HNL, 34. kolo, GNK Dinamo – NK Osijek. Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Sudac Kolarić je u 42. minuti pozvan od strane VAR sobe na pregled snimke na kojoj je bio primjetan kontakt Bukvića i Petkovića na rubu šesnaesterca, no odlučio je da nema dovoljno elemenata kako bi pokazao na bijelu točku u korist domaćina.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Dinamo je imao dvije dobre šanse. Prvo je Duarte u posljednji trenutak blokirao pokušaj Brodića s desetak metara, a potom je Petković nakon ubačaja iz kuta glavom šutirao pored stative.

11.05.2024., stadion Maksimir, Zagreb – SuperSport HNL, 34. kolo, GNK Dinamo – NK Osijek. Bruno Petkovic Photo: Luka stanzl/PIXSELL

Hoxha je u 53. minuti poslužio Baturinu koji je s dvadesetak metara pucao ravno u Kolića tako da je vratar Osijeka s lakoćom uhvatio loptu. Dvije minute kasnije je na suprotnoj strani travnjaka sa slične udaljenosti šutirao Pušić za još jednu paradu Nevistića kojom je sačuvao svoju mrežu.

Duarte je u 59. minuti na 17 metara zaustavio prodor Hoxhe, no sudac Kolarić se prvotno nije oglasilo što je izazvalo velike prosvjede domaćina. Uslijedio je poziv iz VAR sobe nakon kojeg je glavni arbitar promijenio svoju odluku te je stopera Osijeka pokazao crveni karton. Iz slobodnog udarca je potom pucao Ogiwara, no samo do Miereza koji je bio u živom zidu.

Brojčanu prednost domaćin je iskoristio u 72. minuti kada je nakon kombinacije iz kornera na drugu stativu ubacio Mišić, a tamo je natrčao Ademi te je iz peterca zatresao mrežu za svoj drugi pogodak u sezoni.

U 85. minuti je nakon ubačaja Ristovskog s desne strane atraktivno s ruba šesnaesterca iz voleja pucao Baturina, no nije bio dovoljno precizan. Bilo je to posljednje veće uzbuđenje na utakmici.

Kolo će biti zaključeno sutra kada se od 17 sati sastaju Lokomotiva i Slaven Belupo dok u 19:10 počinje dvoboj Istre 1961 i Hajduka.