Mladi hrvatski biatlonac osvojio i drugu medalju na SP-u

epa10477056 Athletes at the start of the Men's 15km Mass Start race at the IBU Biathlon World Championships in Oberhof, Germany, 19 February 2023.  EPA/RONALD WITTEK

EPA/RONALD WITTEK

Mladi hrvatski biatlonac Matija Legović (17) osvojio je i drugu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu u kazahstanskom Ščučinsku.

Nakon bronce u disciplini pojedinačno (12,5 kilometara), Legović je u disciplini sprint bio drugi (7,5km).

Legović je osvojio srebro sa dvije promašene mete. Po jednu promašio je u ležećem i stojećem stavu, a na koncu imao je 6,5 sekundi zaostatka iza Kaspera Kalkenberga iz Norveške koji je imao tri promašaja.

Broncu je osvojio Sivert Gerhardsen (također iz Norveške) koji je imao isti pucački učinak kao Legović, ali bio je pet sekundi sporiji od hrvatskog biatlonca.

Drugi hrvatski predstavnik Filip Crnić je, uz četiri promašaja, zauzeo 47. mjesto od 98 natjecatelja sa 2 minute i 25 sekundi zaostatka.

Vrijedi spomenuti kako je Legović nedavno nastupao na Svjetskom seniorskom prvenstvu u Oberhofu u kojem je zauzeo 48. mjesto u sprintu (10km).