MISLILI DA JE SUDAC ZAUSTAVIO IGRU Dva vrlo bizarna penala dosuđena u jednoj utakmici 2. Bundeslige

06.10.2024, xgox, Fussball - 2.Bundesliga, 1.FC Magdeburg - SpVgg Greuther Fuerth emspor, v.l. Alexander Zorniger Fuerth, Trainer, Nemanja Motika Fuerth, 22 disktutieren nach dem Spiel DFL/DFB REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS as IMAGE SEQUENCES and/or QUASI-VIDEO Magdeburg *** 06 10 2024, xgox, Fußball 2 Bundesliga, 1 FC Magdeburg SpVgg Greuther Fuerth emspor, v l Alexander Zorniger Fuerth, Trainer , Nemanja Motika Fuerth, 22 disktutieren nach dem Spiel DFL DFB REGULATIONS PROHIBIT ANY USE OF PHOTOGRAPHS as IMAGE SEQUENCES and or QUASI VIDEO Magdeburg

Guliver Images

Ako mislite da ste u nogometu, pogotovo na ozbiljnoj razini nogometa, vidjeli sve, onda svakako pogledajte isječke s utakmice druge Bundeslige između Magdeburga i Greuther Furtha odigrane u nedjelju, vjerojatno ćete ipak ostati iznenađeni.

Dakle, ukratko: u 13. minuti vratar Furtha rukom spušta loptu do stopera Gideona Junga koji rukama uzima loptu i stavlja ju na rub peterca kako bi izveo gol-aut koji se nije dogodio. Sudac naravno označava kazneni udarac za Magdeburg, Nizozemac Mohammed El Hankouri puca s 11 metara a vratar Nahuel Noll brani ali samo odbija do igrača domaćih Xaviera Amaechija koji vraća u sredinu El Hankouriju koji onda uspijeva zatresti mrežu.

Samo tri minute kasnije Magdeburg je poveo s 2-0 a u 42. minuti Furth, za kojeg je do 84. minute igrao Branimir Hrgota, dolazi do smanjenja vodstva iz kaznenog udarca, ali kakvog: Francuz u redovima Magdeburga Jean Hugonet na 20-ak metara od gola s leđa je uklizao Robertu Massimu a stoper domaćih Daniel Heber u 16 metara, misleći valjda da će sudac dosuditi prekršaj, uzima loptu u ruke na što sudac, opet, pokazuje na 11 metara, Amerikanac Julian Green je zabio iz tog penala. Do kraja je Furth preko Noela Futkeua u 75. minuti došao do 2-2.