LUDILO NA RENZO BARBERA STADIONU Palermo prošao Sampdoriju i približio se povratku u Serie A

Palermo F.C.

Palermo je na svom Renzo Barbera stadionu pred 35 tisuća gledatelja u atmosferi koja više nalikuje na borbu za neki od najvećih trofeja nego na drugoligaški nogomet s 2-0 pobijedio Sampdoriju i prošao u polufinale doigravanje za ulazak u Serie A. U polufinalu koje se igra na dvije utakmice Palermo će igrati protiv Venezije koja je regularni dio sezone završila na trećem mjestu, dok će drugi par činiti četvrtoplasirani Cremonese i pobjednik subotnje utakmice između Catanzara i Brescije.

Samo četiri sezone nakon što je zbog bankrota završio u Serie D, a osam otkako je zadnji puta igrao najviši rang talijanskog nogometa, Palermo se ima priliku vratiti u prvu ligu, a znajući što za tamošnje navijače to predstavlja, ne treba čuditi što je u petak navečer Renzo Barbera doživio onakvu zvučnu i vizualnu kulisu. Palermo je od nedavno u vlasništvu City Football Group pa sada, konačno dobro vođen, ima priliku kroz svoju tek drugu sezonu u drugoj ligi doći opet u Serie A.

S druge strane, Sampdoria je iz najvišeg ranga ispala prošle godine, klub je također opterećen minusima u klupskoj blagajni a kao potencijalni spasitelj na mjesto trenera doveden je Andrea Pirlo. On je na početku sezone teško živio, Sampdoria nije baš briljirala ali je u zadnjih 11 kola upisala sedam pobjeda i tri remija i došla do sedmog mjesta Serie B.

Oba pogotka, krajem prvog i početkom drugog poluvremena, za Palermo zabio je Francuz Salim Diakite, desni bočni koji je u regularnom dijelu sezone zabio četiri gola. Spomenimo da je za Samp u 55. minuti u igru ušao bivši igrač Dinama Petar Stojanović a kako bismo barem donekle ova dva kluba stavili u relacije sa hrvatskim prilikama recimo da Palermova momčad na Transfermarktu vrijedi 39.4 milijuna a Sampdorijina 40.2 milijuna eura. Za usporedbu, Dinamo na TM-u vrijedi 70.9 a Rijeka 34.2 milijuna eura.